Koronawirus. Jest już 61. ofiara na Podkarpaciu. Są też 23 nowe zakażenia

KATEGORIA: ZDROWIE / 29 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Na Podkarpaciu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna z miasta Przemyśla, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Zgon pacjenta nastąpił w środę, 29 lipca. To już 61. ofiara COVID-19 w naszym regionie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Większość miała choroby współistniejące.

W kraju jest 512 nowych przypadków zakażeń, w tym 23 na Podkarpaciu.

To 7 osób z powiatu jarosławskiego, w tym cztery kobiety i trzech mężczyzn ( izolacje i hospitalizacja), 5 osób z miasta Przemyśla w tym cztery kobiety i mężczyzna (hospitalizacja i izolacje), 3 kobiety z powiatu przemyskiego (hospitalizacje i izolacje), 3 mężczyzn z powiatu niżańskiego (izolacje), 3 osoby z powiatu przeworskiego w tym dwie kobiety i mężczyzna (izolacje), kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja) oraz kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja).

Dotąd potwierdzono w naszym regionie 1230 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Na Podkarpaciu jest też kolejne 15 osób, które wyzdrowiały. To 11 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 osoby z powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatu przeworskiego i miasta Przemyśla. Do tej pory wyzdrowiało w regionie 763 osoby.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 43 osoby, 2281 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 327 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 79 osób.

Dotąd przebadano ogółem 54 207 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 37 608, a w innych laboratoriach – 16 599.

Liczba wszystkich przypadków zakażeń odnotowanych do tej pory w Polsce to 44 416, w tym zmarło 1694 osoby. W ciągu doby wykonano ponad 29,9 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4