NFZ: skróciły się terminy oczekiwania na operacje zaćmy oraz endoprotezy

KATEGORIA: ZDROWIE / 2 lipca 2019

Fot. Pixabay.com

- W oddziałach okulistycznych i ortopedycznych znacznie skróciły się tym roku czasy oczekiwania na trzy często wykonywane zabiegi. Ponadto, w województwie podkarpackim są one i tak jednymi z najkrótszych w kraju - informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Chodzi o operacje zaćmy oraz endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego.

Poniżej przedstawiamy wykaz oddziałów z najkrótszymi terminami dotyczącymi przypadków stabilnych. Jest to efekt m.in. dodatkowych środków finansowych przekazanych do podkarpackich szpitali oraz zniesienia od kwietnia tego roku limitów finansowych na operacje zaćmy, co w praktyce oznacza zapłatę za tyle zabiegów, ile oddziały okulistyczne są w stanie wykonać.

Zaćma:

Czas oczekiwania do 2 tygodni: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie, Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli oraz Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu.

Czas oczekiwania do miesiąca: Visum Clinic w Rzeszowie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital w Przemyślu oraz Szpital Specjalistyczny w Mielcu.

Czas oczekiwania do 2 miesięcy: Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Rzeszowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Gomed” w Lubaczowie, Rzeszowskie Centrum Medyczne w Tarnobrzegu oraz Rzeszowskie Centrum Medyczne w Rzeszowie.

Endoproteza stawu biodrowego:

Czas oczekiwania do miesiąca: Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku.

Czas oczekiwania do 2 miesięcy: Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny oraz Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli.

Czas oczekiwania do 6 miesięcy: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie.

Endoproteza stawu kolanowego:

Czas oczekiwania do miesiąca: Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku oraz Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny.

Czas oczekiwania do 2 miesięcy: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli.

Czas oczekiwania do 6 miesięcy: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie.

Konkretne terminy oraz dane teleadresowe umożliwiające rejestrację można otrzymać dzwoniąc na TIP, czyli Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590. Pod tym bezpłatnym numerem można uzyskać niemal wszystkie informacje dotyczące NFZ, terminów leczenia w Polsce, kart EKUZ i wielu innych.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4