I Podkarpacki Dzień Stwardnienia Rozsianego
– Dzień Pacjenta w KSW
KATEGORIA: ZDROWIE / 27 maja 2026
30 maja (sobota) w Międzynarodowym Dniu Stwardnienia Rozsianego w godzinach od 10:00- 14:00 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbędzie się I Podkarpacki Dzień Stwardnienia Rozsianego – Dzień Pacjenta.
- W Polsce jest ok. 58 000 pacjentów z SM, a każdego roku diagnozowanych jest ok. 2600 przypadków. Najwyższą chorobowość stwardnienia rozsianego obserwuje się w województwach podkarpackim i lubelskim. W naszym szpitalu na stwardnienie rozsiane rocznie leczonych jest ok. 1000 pacjentów - informuje Karolina Małek, rzecznik prasowy KSW w Rzeszowie.
- Nasze wydarzenie poświęcone będzie osobom chorującym na stwardnienie rozsiane oraz ich rodzinom. Jego celem jest zwiększanie świadomości na temat SM, promocja nowoczesnego leczenia i rehabilitacji oraz wsparcie pacjentów w codziennym funkcjonowaniu z chorobą - dodaje rzecznik.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych z zakresu neurologii, ginekologii, rehabilitacji, fizjoterapii i dietetyki, a także wziąć udział w wykładach ekspertów dotyczących leczenia SM, rehabilitacji, zdrowia psychicznego, macierzyństwa oraz form wsparcia dla pacjentów.
Podczas spotkania będzie można również porozmawiać z pacjentkami chorującymi na SM, które podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem i codziennym życiem z chorobą.
Zapisy na konsultacje: tel. 661 081 630.
Udział w wykładach i strefie edukacyjnej nie wymaga zapisów.
Red.