Już w sobotę czwarta edycja SPiN Day. W budynku UR przy ul. Pigonia

KATEGORIA: EDUKACJA / 8 listopada 2018

Budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 gdzie odbędzie się SPiN Day
Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Kolejna edycja ogólnopolskiego wydarzenia SPiN Day, organizowanego przez Porozumienie „Społeczeństwo i Nauka” SPiN w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów Nauki i Muzeów Nauki ISCSMD2018 odbędzie się już w sobotę, 10 listopada w godz. 10-13 w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1.

- Tegoroczna, czwarta już edycja wydarzenia wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości i bierze w nim udział 20 instytucji i organizacji w całej Polsce. Wydarzenia związane ze SPiN Day-em odbywają się zarówno w wielkich miastach (Warszawa, Kraków) jak i w małych miejscowościach (Chęciny, Świnna), tam gdzie na co dzień działają centra nauki, oraz instytucje i organizacje związane z popularyzacją wiedzy i edukacją nieformalną. Na mapie wydarzeń nie mogło zabraknąć Rzeszowa gdzie członkami Porozumienia SPiN są Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes oraz Fundacja Rozwoju Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza - główni organizatorzy wydarzenia, wspierani przez Stowarzyszenie EKOSKOP, Uniwersytet Rzeszowski oraz podkarpackie Kluby Młodego Odkrywcy z Kańczugi, Niska i Łukawca - wyjaśnia Tomasz Michalski ze Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”.

Fot. Materiały prasowe

Podczas wydarzenia dostępne będą eksponaty interaktywnej wystawy Eksploratorium, stacje naukowe oraz demonstratory a także projekt w systemie VR (wirtualna rzeczywistość). Na stoiskach odbywać się będą pokazy naukowe oraz mini warsztaty poznawcze z chemii, biologii. Dowiemy się więcej o bioróżnorodności, ekologii, matematyce czy też anatomii. Nie zabraknie tematów związanych z obchodami Święta Niepodległości i rocznicy 100-lecia jej odzyskania.

Ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki pojawi się także wizualizacja PODKARPACKIEGO CENTRUM NAUKI, którego budowa ruszy niebawem.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych od godz. 10.00 do 13.00. Wstęp wolny!

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4