Są jeszcze wolne miejsca w liceach. Rozpoczyna się II etap rekrutacji

KATEGORIA: EDUKACJA / 13 lipca 2019

Fot. Paweł Bialic

Około 6800 uczniów zostało przyjętych w pierwszym etapie rekrutacji do rzeszowskich szkół średnich. Oznacza to, że w drugim etapie rekrutacji, który rozpoczął się w piątek, 12 lipca i potrwa do 17 lipca wolnych miejsc w rzeszowskich szkołach zostało jeszcze około 900.

- Dysponujemy jeszcze miejscami zarówno w liceach, technikach oraz szkołach branżowych - powiedział nam Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronach Urzędu Miasta, wolnych miejsc w liceach ogólnokształcących dla kandydatów po szkole podstawowej zostało 190. Najwięcej w XII LO gdzie wolnych miejsc jest 98. Dla uczniów po gimnazjum czeka jeszcze 186 miejsc i tutaj również najwięcej z nich zostało w XII LO.

Jeżeli chodzi o technikum, to na absolwentów szkół podstawowych czeka 216 miejsc natomiast w przypadku absolwentów gimnazjum, wolnych miejsc zostało 218.

W szkołach branżowych dla uczniów po podstawówce zostało 71 miejsc, natomiast dla uczniów po gimnazjum 55.

Dokładne informacje w których rzeszowskich szkołach są jeszcze wolne miejsca można sprawdzić:

TUTAJ i TUTAJ.

Te liczby wyglądają trochę inaczej niż przedstawiano to w zeszłym tygodniu gdy opublikowano listy kandydatów zakwalifikowanych do szkół średnich. Wtedy wydawało się, że wolne miejsca będą dostępne w zdecydowanej większości w szkołach branżowych, a jak widzimy jest odwrotnie.

- Podjęliśmy taką decyzję, że jeżeli w ogóle wcześniej nie było żadnego zainteresowania danym kierunkiem w szkole branżowej to nie informowaliśmy o tym miejscu jako wolnym. Pokazaliśmy wolne miejsca, w których było częściowe zainteresowanie - tłumaczy Zbigniew Bury.

Podkarpackie Kuratorium Oświaty podało informacje dotyczące wolnych miejsc, które będą czekały na absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych w drugiej turze rekrutacji. Z danych przekazanych przez podkarpackiego kuratora oświaty Małgorzatę Rauch w uzupełniającym etapie rekrutacji na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych czeka po około 4000.

- Dla wszyskich uczniów w szkołach są miejsca, bo wszyskie samorządy zadbały o to aby odpowiednią liczbę miejsc zapewnić - powiedziała Małgorzata Rauch.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4