Szef policji na Podkarpaciu na jej 100-lecie dostał nominację generalską

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 24 lipca 2019

Fot. Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta RP

Inspektor Henryk Moskwa - komendant wojewódzki policji w Rzeszowie otrzymał w środę nominację generalską z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wręczenie aktów mianowania na stopnie nadinspektora policji odbyło się podczas obchodów Święta Policji na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent Duda, mianował na stopnie generalskie na wniosek minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek czterech oficerów policji. Oprócz podkarpackiego komendanta policji są to jeszcze komendanci wojewódzcy z Kielc, Olsztyna i Łodzi.

– Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom policji i ich rodzinom za tę niezwykłą, oddaną służbę narodowi i ojczyźnie. Dziękuję za to, że jest to służba tak dobra, że zasługuje na tę niezwykle wysoką ocenę społeczną, to jest najważniejsze – podkreślał prezydent Andrzej Duda. W trakcie uroczystości prezydent wyróżnił także zasłużonych policjantów odznaczeniami państwowymi.

Nowi nadinspektorzy policji oprócz nominacji z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymali również szable generalskie wręczane przez szefową MSWiA Elżbietę Witek
Fot. MSWiA

Henryk Moskwa jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po jej ukończeniu w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego jarosławskiej komendy, gdzie najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach 2009-2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 r. zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. Od stycznia 2016 r. był komendantem powiatowym policji w Jarosławiu. Funkcję komendanta wojewódzkiego podkarpackiej policji pełni od grudnia 2017 roku.

Tegoroczne obchody Święta Policji mają wyjątkowy wymiar bo są połączone z centralnymi obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Red.

Fot. Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta RP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4