We wtorek obchody Święta Policji. W poniedziałek próba i zamknięte ulice

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 29 lipca 2019

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

W tym roku Święto Policji ma wyjątkowy charakter, ponieważ przypada w Roku Jubileuszowym 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Funkcjonariusze zapraszają do udziału w uroczystości Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbędą się we wtorek 30 lipca na placu Farnym w Rzeszowie. Uroczystości swoim patronatem objęła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. Integralną części ceremonii będzie wręczenie sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 na placu Farnym złożeniem meldunku, po czym nastąpią: podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wystąpienie komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie, ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń i awansów, wystąpienia zaproszonych gości, defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Ceremonię poprzedzi msza św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników policji odprawiona w kościele farnym.

Jedną z atrakcji Święta Policji będzie piknik policyjny zorganizowany w Białym Ogrodzie przy pl. Farnym, w godz. od 11 do 13.

Każdy będzie miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie (radiowozy, motocykle, łódź, quad, rowery służbowe, robot pirotechniczny), przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na tematy związane ze służbą i szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dla uczestników przygotowane zostaną również materiały profilaktyczne dotyczące m.in. bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Na miejscu będą również policjanci pełniący służbę na koniach oraz przewodnik psa służbowego.

Ponieważ to Rok Jubileuszowy, policja zaprezentuje wystawę „Policja w służbie Niepodległej", która składa się z kilkudziesięciu archiwalnych fotografii przedstawiających obraz Policji Państwowej funkcjonującej w okresie międzywojennym, na terenie obecnego Podkarpacia. Pojawią się też funkcjonariusze w historycznym umundurowaniu, grupy rekonstrukcyjne, będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu.

W związku z organizacją obchodów, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

W poniedziałek, 29 lipca od godz. 12 do godz. 17 (na czas prób przed uroczystością) wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: plac Farny, ul. Kościuszki (od pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

We wtorek, 30 lipca od godz. 7 do godz. 13 wyłączone zostaną z ruchu: plac Farny, ul. Kościuszki (od pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4