Chcesz się sprawdzić? Podejmij Wojskowe Wyzwanie w sobotę

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 5 sierpnia 2019

Fot. zdjęcie pochodzi ze strony 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku.

Już w najbliższą sobotę 10 sierpnia 16 Batalion Saperów w Nisku organizuje od godz. 10.00 do 19.00 kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” #WojskoweWyzwanie. Każda zainteresowana osoba otrzyma możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień. Ochotnicy, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości, lub zawsze marzyli o tym by choć na jeden dzień stać się żołnierzem wezmą udział w zajęciach z musztry, z taktyki, ze szkolenia organizowanego oraz zajęciach inżynieryjno-saperskich, ponadto każdy z nich pozna zasady udzielania pierwszej pomocy.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach wojskowych muszą przesłać do dnia 7 sierpnia, czyli do środy swoje zgłoszenia oraz oświadczenie o stanie zdrowie na adres: 16bsap@ron.mil.pl

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach określone są w „Regulaminie Organizacji Kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” 13 lipca - 31 sierpnia 2019 r., w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich.” Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” ma na celu promocję służby wojskowej i zachęcanie do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Głównym sposobem jej prowadzenia jest organizacja zajęć o charakterze około wojskowym, skierowanym do osób pełnoletnich zainteresowanych służbą wojskową.

Red.

Materiał organizatorów.

A tak wyglądało #WojskoweWyzwanie zorganizowane u „pancerniaków”. Żołnierze 1 Brygady Pancernej tak zachęcali ochotników do wstępowania w swoje szeregi. „Wojskowe wyzwanie” u nich podjęło niemal 50 osób. FILM zrealizowany przez Pawła Sobkowicza dla portal polska-zbrojna.pl

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4