Sukces podkarpackich żołnierzy WOT na III edycji biegu „Terytorialsa”

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 17 października 2019

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nie schodzą z podium. W biegu głównym na dystansie 17 km III edycji biegu przełajowego „Terytorialsa” wśród 13 drużyn zwyciężyli nie dając szans swoim przeciwnikom. Zawody odbyły się na polanie Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym.

- Za nami III edycja przełajowego biegu „Terytorialsa” - imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody i biegania. 28 września na polanie Opaleń na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego odbył się rodzinny piknik biegowy o puchar dowódcy WOT - informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego .

Wśród drużyn wystawionych przez Wojska Obrony Terytorialnej w klasyfikacji zespołowej w biegu głównym, na dystansie 17 km, wygrał zespół 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, drugie miejsce zajęła 5. Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 4. Warmińsko-Mazurska.

W kalendarz wrześniowych imprez sportowych już na stałe wpisał się Bieg „Terytorialsa”. Organizatorami imprezy jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Klub Biegacza „Meta” z Lublińca.

Bieg ma formę rodzinnego pikniku biegowego i dotychczas cieszył się dużym zainteresowaniem. W poprzednich edycjach biegu łącznie wzięło udział blisko 500 osób. W tym roku biegacze ponownie mieli do pokonania dwa dystanse 17 i 8,5 km. Nie zapomniano również o najmłodszych. Zaplanowane zostały dla nich specjalne, dodatkowe odcinki od 100 m do 1,5 km - odpowiednio do wieku dziecka.

Zawody zakończyły się złożeniem wiązanki pod obeliskiem na polanie Opaleń, który upamiętnia polskich żołnierzy, którzy w tych rejonach podczas II wojny światowej walczyli w ramach Grupy „Kampinos”.