Powiat Rzeszowski otwarł uroczyście w Głogowie Młp. inwestycję za 2 mln zł🎥📸

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 9 grudnia 2025

Fot. Maciej Terpiński

We wtorek (9 grudnia) symbolicznie oddano do użytku przebudowany odcinek ul. Stykowskiej w Głogowie Małopolskim. Inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Będzie bezpieczniej

Przebudowany odcinek drogi powiatowej 1240R ma około 1 kilometra długości i biegnie w ciągu ul. Stykowskiej na terenie Głogowa Małopolskiego. Prace remontowe zakończyły się końcem października, a we wtorek 9 grudnia odbyło się symboliczne zakończenie inwestycji.

- Są z nami dzisiaj mieszkańcy, którzy wiedzą jak ta droga jest niezwykle ważna, bo łączy osiedle Styków z drugą częścią Głogowa Małopolskiego. Łączymy tym samym miasto w jedną całość - mówił starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz, który na chwilę przerwał swoje wystąpienie widząc sznurek samochodów chcących przejechać przez nowy odcinek drogi.

- Widzimy jak ważny był ten odcinek drogi z punktu widzenia kierowców, ale również bezpieczeństwa - dodawał starosta Krzysztof Jarosz.

Zobacz materiał wideo:

Rozmawiał: Karol Woliński, materiał zrealizował: Maciej Terpiński

Rządowe dofinansowanie

Przebudowa ul. Stykowskiej kosztowała około 2 mln zł. Za inwestycję odpowiadał Powiat Rzeszowski, ale duża część została sfinansowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie wyniosło 1,35 mln zł. Stąd na uroczystym otwarciu drogi pojawiła się wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, która pochodzi ze Stykowa.

- Przez wiele lat mieszkańcy prosili o to, zwracali uwagę, że poruszanie się po tej drodze bez chodnika i dodatkowego pasa stwarza ogromne zagrożenie. Prośby pozostawały bez odzewu. Dlatego to ogromna radość, że udało się zrealizować tą inwestycję - mówiła Teresa Kubas-Hul, która zwracała uwagę, że przebudowa drogi zapewni bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom oraz osobom korzystającym z komunikacji publicznej.

- Zwłaszcza jeżeli dzień był krótki na tej drodze było naprawdę bardzo niebezpiecznie - mówiła wojewoda.

Wojewoda w trakcie swojego wystąpienia krótko odniosła się też do ostatniej krytyki jaka padała w jej kierunku ze strony polityków PiS, którzy oskarżali ją, że w momencie, gdy Podkarpacie zmagało się ze śnieżycą, która wywołała masowe awarie prądu, zamiast być z mieszkańcami brylowała w mediach społecznościowych.

- Nie noszę ze sobą papierowych czeków i ich nie będę rozdawać. Nie oglądam zdjęć i „sweet foci”. Zajmuje się rozwiązywaniem ludzkich problemów - stwierdziła Teresa Kubas-Hul.

Ważna inwestycja dla gminy

Na symbolicznym otwarciu przebudowanej drogi pojawił się też burmistrz gminy Głogów Małopolski Tomasz Skoczylas.

- To inwestycja dla naszych dzieci i ich bezpieczeństwa, która pokazuje, że współpraca samorządu i wojewody daje efekty w postaci przebudowy, o której mówiło się przez lata, że się nie da. Bardzo dziękujemy, mam nadzieję, że takich inwestycji będzie jeszcze więcej - mówił burmistrz gminy Głogów Małopolski.

Wstęgę na nowo przebudowanej drodze przecięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie Małopolskim.

W ramach inwestycji wykonano nowy odcinek chodnika, przebudowę jezdni, odnowienie poboczy oraz zjazdów do posesji, umocnienie skarp oraz oznakowanie. Do tego zrealizowano przejście dla pieszych z dodatkowym doświetleniem.

Wykonawcą inwestycji było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa.

Wokul

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4