Stadion Miejski ma być gotowy dopiero 11 maja. Zostało wyłożenie murawy

KATEGORIA: INWESTYCJE / 18 kwietnia 2021

Fot. Paweł Bialic

Prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim „STAL” przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie mocno się przedłużą w stosunku do planowanego terminu zakończenia inwestycji. Inwestycja polegająca przede wszystkim na wymianie oświetlenia i montażu instalacji podgrzewanej murawy, pierwotnie miała zakończyć się końcem lutego, później wydłużono jej realizację do końca marca. Teraz nowy termin to 11 maja.

- Chcemy, żeby do 11 maja inwestycja się zakończyła i stadion był gotowy W tym tygodniu dokonano odbiorów oświetlenia, wcześniej przeprowadzono próbę jego uruchomienia. Zakończyliśmy także wykonanie instalacji podgrzewającej murawę na głównym boisku stadionu - tłumaczy Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że nowe jupitery zostały zawieszone na dwóch 62-metrowych masztach. Zastąpią one stare, już zabytkowe elementy oświetleniowe. Ponadto nowe oświetlenie zostało zamontowane na trybunie wschodniej stadionu. Udało się też położyć murawę na boisku treningowym. Teraz, jak słyszymy w ratuszu pozostało jedynie wyłożenie murawy na płycie głównej Stadionu Miejskiego. Trwają już prace przygotowawcze, jednak tutaj nie pomaga kapryśna pogoda.

- Mamy nadzieję, że w ciągu kilku dni wykonawca rozpocznie układanie murawy na głównym boisku. Dużo tu niestety zależy od pogody, która ostatnio nie sprzyja - twierdzi Artur Gernand.

Fot. Paweł Bialic

Mecze jeszcze w tym sezonie

Przypomnijmy, że prace na Stadionie Miejskim mają kosztować około 11 mln zł. Dzięki ich wykonaniu obiekt będzie w końcu spełniał warunki licencyjne do możliwości rozgrywania meczów na poziomie 1-ligowym. To dobra informacja dla piłkarzy Stali Rzeszów i Apklan Resovii, którzy w związku z trwającymi od listopada pracami muszą rozgrywać mecze rundy wiosennej na innych stadionach. „Pasiaki” występujące w I Lidze grają co prawda na swoim domowym stadionie w Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego, ale w związku z tym, że nie spełnia on wymogów licencyjnych, za każde spotkanie klub płaci karę 20 tys. zł. II-ligowa Stal Rzeszów rozgrywa mecze domowe na stadionie w Stalowej Woli.

Rozgrywki 1 i 2 ligi piłkarskiej zakończą się w okolicach połowy czerwca. Wszystko zatem wskazuje, że obie drużyny rozegrają swoje mecze na Stadionie Miejskim jeszcze w tym sezonie. Nie wiadomo czy przy ul. Hetmańskiej obejrzą je na żywo kibice. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie spotkania nadal odbywają się bez udziału publiczności.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4