Mikrobus dla ZS Strzelec. Jest to dar od podkarpackiej Służby Więziennej

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 18 kwietnia 2021

Fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

Wycofany z użytkowania w Zakładzie Karnym w Rzeszowie samochód, podkarpacka Służba Więzienna przekazała na rzecz Dowództwa Płd.-Wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego. Przekazanie pojazdu odbyło się w miniony czwartek (15 kwietnia) w Rzeszowie, przed siedzibą Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego przy ul. Jagiellońskiej.

Przekazania dokonał ppłk Krzysztof Kulczycki – dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie za pośrednictwem Adama Dziedzica – wójta Gminy Świlcza. W imieniu Związku Strzeleckiego auto odebrał dowódca Płd.-Wsch. Okręgu ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego – insp. ZS Marek Strączek.

Przekazany samochód to 9-miejscowy mikrobus Peugeot Boxer z 2008 roku, w bardzo dobrym stanie technicznym. Przedstawiciele „Strzelca” podkreślają, że samochód idealnie wpisuje się w potrzeby organizacji i z pewnością posłuży młodzieży jeszcze długi czas. Jak zapewniał zgromadzonych insp. Marek Strączek, przekazany mikrobus swój debiut w szeregach „Strzelca” będzie miał już w najbliższych dniach – po dokonaniu niezbędnych formalności.

Przekazany mikrobus to nie jest pierwszy dar podkarpackiej Służby Więziennej dla lokalnych społeczności. W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 14 pojazdów różnego typu i przeznaczenia – od wycofanych z użytkowania samochodów osobowych, poprzez pojazdy dostawcze aż po sprzęt specjalny – traktory i koparko-ładowarki.

W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga, osadzeni z podkarpackich jednostek penitencjarnych od początku pandemii uszyli na rzecz gmin, domów pomocy społecznej, domów dziecka z regionu, ponad 104 tysiące maseczek ochronnych.

Obecny na uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł, podkreślał, że wspieranie organizacji kształcących postawy patriotyczne młodzieży to jedno z fundamentalnych zadań Służby Więziennej.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4