Tadeusz Ferenc „zawisł” w ratuszu. Dołączył do grona byłych włodarzy. Ładny?

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 7 maja 2021

Fot. Paweł Bialic

Namalowany wizerunek byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca znalazł się już w galerii portretów byłych włodarzy Rzeszowa znajdującej się na korytarzach rzeszowskiego ratusza. Wizerunek Tadeusza Ferenca ratusz zamówił oczywiście już po jego lutowej rezygnacji i odejściu z urzędu.

- Koszt wykonania portretu to 4 tys. zł. Wykonał go rzeszowski artysta Krzysztof Wojtowicz, który odpowiada również za wykonanie niektórych poprzednich obrazów byłych prezydentów, wiszących w ratuszu - informuje Artur Gernand z Biura Prasowego Miasta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że w okresie od 1867 do 2021 roku Rzeszowem rządziło już 30 włodarzy. Początkowo byli to naczelnicy miasta, później burmistrzowie, w latach 1933-1950 prezydenci, następnie przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej, a od 1974 r. ponownie prezydenci. Uwiecznianie byłych włodarzy miasta na olejnych obrazach było zresztą inicjatywą wymyśloną w 2009 roku przez byłego już prezydenta Tadeusza Ferenca. Wcześniej w ratuszu w jednej z sal wisiały tylko zdjęcia byłych włodarzy miasta.

Przypomnijmy, że po rezygnacji Tadeusza Ferenca, pełniącym funkcję prezydenta jest Marek Bajdak wyznaczony na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego. Po tym jak mieszkańcy Rzeszowa wybiorą prezydenta w przedterminowych wyborach prezydenckich zaplanowanych na czerwiec, ustąpi on ze stanowiska po ok. 4 miesiącach urzędowania. Prezydent Bajdak, mimo że pełni swoją funkcję tymczasowo, jak słyszymy w ratuszu, również może liczyć na portret po zakończeniu urzędowania. W taki sposób uwiecznieni zostali także poprzedni tymczasowi włodarze Rzeszowa.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4