Rzeszów kibicował „Biało-Czerwonym”. Niestety Francja była za mocna

KATEGORIA: SPORT / 4 grudnia 2022

Ciepło ubrani, wyposażeni w gorącą herbatę i nadzieję na dobry wynik – tak na rzeszowskim Rynku mieszkańcy kibicowali reprezentacji Polski w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata. Niestety w meczu okazali się Francuzi, którzy pewnie wygrali 3-1.

Transmisja niedzielnego meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w rzeszowskiej strefie kibica na rzeszowskim Rynku cieszyła się sporym zainteresowaniem, choć temperatura na zewnątrz oscylowała w okolicach 0 stopni Celsjusza. Spotkanie zostało pokazane na telebimie, który postawiono z okazji Świątecznego Miasteczka.

Sam mecz obfitował w sporo emocji, drużyna prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza przez niemal całą pierwszą połowę stawiała twarde warunki aktualnym mistrzom świata i miała nawet okazję na wyjście na prowadzenie, ale świetnej szansy nie wykorzystał Piotr Zieliński. Niestety pierwsza część zawodów zakończyła się prowadzeniem Francuzów za sprawą bramki Oliviera Giroud w 43 minucie.

W drugiej połowie Francuzi zagrali zdecydowanie lepiej i strzelili kolejne dwie bramki. Ich autorem był świetnie dysponowany w tym meczu Kylian Mbappe. Honorowe trafienie dla „Biało-Czerwonych” zanotował Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji już w doliczonym czasie gry podszedł do rzutu karnego. W pierwszej próbie jego strzał wyłapał golkiper Francuzów Hugo Lloris, ale przy interwencji za szybko oderwał nogi od linii bramkowej. Przy powtórce nasz napastnik okazał się bezbłędny. Tuż potem sędzia Jesus Valenzuela zakończył mecz.

Francja awansowała do ćwierćfinału i teraz czeka na swojego rywala, którego wyłoni mecz Anglia-Senegal. A nam pozostaje się cieszyć z pierwszego awansu naszej reprezentacji do fazy pucharowej od 36 lat.