158 kolejnych „opasek życia” miasto przekazało rzeszowskim seniorom

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 21 września 2023

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów od dłuższego czasu prowadzi program ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’. W 2023 roku realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. I w ramach tego programu kolejnych 158 seniorów zostało niedawno wyposażonych w opaski bezpieczeństwa.

Spotkanie dotyczące programu odbyło się w tym tygodniu w miejskim ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli sami zainteresowani, czyli rzeszowscy seniorzy oraz pracownicy MOPS i władze miasta.

- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Chcemy aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi podczas spotkania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt „Opaski życia” cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest tak rozwinąć ten projekt, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

We wtorek 19 września nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4