Tak wyglądały Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w KM PSP w Rzeszowie

KATEGORIA: FOTORELACJE / 7 maja 2026

Fot. Mateusz Ficek

W czwartek (7 maja) odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Rozpoczęły się one przemarszem pododdziałów do Kościoła Garnizonowego na Mszę Świętą. Następnie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Mochnackiego 4 odbył się uroczysty apel.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb oraz zaproszeni goście. Obchody były okazją, by podziękować za służbę funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas apelu wręczono wyróżnienia i odznaki, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Red.

Zdjęcia: Mateusz Ficek

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4