Zobacz historię Muzycznego Festiwalu w Łańcucie na wyjątkowych zdjęciach
KATEGORIA: FOTORELACJE / 20 maja 2026
We wtorek (19 maja) w Foyer Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy pt. „65 lat Muzycznego Festiwalu w Łańcucie”. Wystawa powstała z fotografii pozyskanych z archiwów Filharmonii Podkarpackiej i Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa - prezentuje historię Muzycznego Festiwalu w Łańcucie z okazji tegorocznego jubileuszu 65-lecia tego unikatowego wydarzenia.
- Prezentowana wystawa fotograficzna ma charakter przekrojowy i retrospektywny. Zgromadzone fotografie obejmują wiele dekad działalności festiwalu, od jego pierwszych edycji po wydarzenia współczesne. Stanowią one świadectwo ciągłości tradycji oraz dynamicznego rozwoju wydarzenia, ukazując zarówno przemiany artystyczne, jak i organizacyjne. Każdy obraz jest fragmentem tej historii - czytamy w tekście do wystawy autorstwa prof. Marty Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
Fotografie:
- archiwum GFMR,
- archiwum Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie,
- Wit Hadło,
- Tadeusz Poźniak
Wybór fotografii, projekt, aranżacja i wykonanie wystawy:
- Barbara Bokota-Tomala,
- Paulina Koń,
- Wacław Nowacki,
- Mariusz Guzek.
Wstęp na ekspozycję jest wolny (w godzinach pracy Filharmonii Podkarpackiej). Wystawa potrwa do 31 sierpnia br.
Wystawa towarzyszy jubileuszowej, 65. edycji Festiwalu Muzycznego w Łańcucie, który rozpoczyna się już 21 maja.
Red.
Zdjęcia: Mateusz Ficek