Zobacz historię Muzycznego Festiwalu w Łańcucie na wyjątkowych zdjęciach

KATEGORIA: FOTORELACJE / 20 maja 2026

Fot. Mateusz Ficek

We wtorek (19 maja) w Foyer Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy pt. „65 lat Muzycznego Festiwalu w Łańcucie”. Wystawa powstała z fotografii pozyskanych z archiwów Filharmonii Podkarpackiej i Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa - prezentuje historię Muzycznego Festiwalu w Łańcucie z okazji tegorocznego jubileuszu 65-lecia tego unikatowego wydarzenia.

- Prezentowana wystawa fotograficzna ma charakter przekrojowy i retrospektywny. Zgromadzone fotografie obejmują wiele dekad działalności festiwalu, od jego pierwszych edycji po wydarzenia współczesne. Stanowią one świadectwo ciągłości tradycji oraz dynamicznego rozwoju wydarzenia, ukazując zarówno przemiany artystyczne, jak i organizacyjne. Każdy obraz jest fragmentem tej historii - czytamy w tekście do wystawy autorstwa prof. Marty Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Fotografie:

- archiwum GFMR,

- archiwum Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie,

- Wit Hadło,

- Tadeusz Poźniak

Wybór fotografii, projekt, aranżacja i wykonanie wystawy:

- Barbara Bokota-Tomala,

- Paulina Koń,

- Wacław Nowacki,

- Mariusz Guzek.

Wstęp na ekspozycję jest wolny (w godzinach pracy Filharmonii Podkarpackiej). Wystawa potrwa do 31 sierpnia br.

Wystawa towarzyszy jubileuszowej, 65. edycji Festiwalu Muzycznego w Łańcucie, który rozpoczyna się już 21 maja.

Red.

Zdjęcia: Mateusz Ficek

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4