Terytorialsi z 3. PBOT z Pucharem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

KATEGORIA: SPORT / 27 czerwca 2021

Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY”, w skład której wchodzili zawodnicy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w poprzedni weekend (18-20 czerwca) wywalczyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski i z innych państw. Żołnierze WOT zdeklasowali przeciwników zdobywając 37 medali, w tym 15 złotych i 12 srebrnych.

Rywalizacja toczyła się w trzech formułach – pointfighting, kick-light i K-1, z podziałem na wagi i dwie kategorie wiekowe, a walki rozgrywane były na planszy i na ringu. W sobotę odbyły się pojedynki eliminacyjne i pierwsze finały. Ostatnie komplety medali rozdane zostały w niedzielę. Do walki stanęli strażacy, policjanci oraz żołnierze. W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół DWOT „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” wyprzedzając stających na drugim miejscu podium żołnierzy z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i zajmujących 3 miejsce żołnierzy 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Do zawodów przystąpiło 20 terytorialsów, którzy wywalczyli 37 medali. Niektórym z zawodników Wojsk Obrony Terytorialnej udało się wywalczyć kilka medali ponieważ startowali w różnych kategoriach. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentowali Podkarpacie i wywalczyli:

• st. szer. Justyna Haba (K1 Rules / Senior [k] / -60kg) – złoty medal

• szer. Andrzej Kwasiżur (kick-light / Senior [m] / +94kg) – srebrny medal.

- Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejny raz udowodnili swoje świetne przygotowanie, wyszkolenie, zaangażowanie oraz chęć woli walki. Potwierdzili, że żołnierze Podkarpackiej Brygady oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas, aby rozwijać swoją pasję, jak również podnosić sprawność psychofizyczną na najwyższy poziom - podkreśla kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

***

Projekt „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” został zainicjowany w czerwcu 2020 roku i ma na celu wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom. Podczas zgrupowań reprezentacji wszystkich brygad obrony terytorialnej doskonalą swoje umiejętności z zakresu kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów.