Udana kolejka piłkarzy. Przełamanie Apklan Resovii. Grad bramek w meczu Stali Rzeszów

KATEGORIA: SPORT / 11 października 2021

Zarówno Apklan Resovia występująca w Fortuna I Lidze jak i Stal Rzeszów grająca na poziomie II Ligi wygrały swoje weekendowe mecze. Popularne „Pasiaki” skromnie pokonały na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Stal po bardzo ciekawym spotkaniu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie pokonała rezerwy Śląska Wrocław 4-3.

Pierwsze zwycięstwo Kroczka

Apklan Resovia Rzeszów przyjechała do Sosnowca po serii trzech porażek z rzędu w lidze. Dla nowego trenera „Pasiaków” Dawida Kroczka była to kolejna okazja do zdobycia pierwszych punktów w roli szkoleniowca Resovii.

Resovia dobrze weszła w mecz i udało jej się strzelić bramkę już w 4 minucie. Jospi Soljić wypuścił podaniem prostopadłym Jakuba Wróbla a ten będąc w polu karnym wycofał piłkę do Rafała Mikulca, który pokonał bramkarza gospodarzy. Jednak po wideoweryfikacji VAR okazało się, że Wróbel w momencie podania był na spalonym i gol został ostatecznie nieuznany.

Drużyna z Rzeszowa dopięła swego pod koniec pierwszej połowy. Bramkę po rzucie rożnym głową strzelił środkowy obrońca „Pasiaków” Dawid Kubowicz. Wynik w drugiej połowie się nie zmienił i trener Dawid Kroczek mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo na ławce Apklan Resovii.

Zagłębie Sosnowiec – APKLAN Resovia 0-1 (0-1)

0-1 Dawid Kubowicz (45)

ZAGŁĘBIE: 12. Kamil Bielikow - 18. Lukáš Ďuriška, 77. Dominik Jończy, 4. Mateusz Machała - 32. Kacper Smoleń (46, 16. Dawid Ryndak), 28. Maciej Ambrosiewicz, 96. Wojciech Szumilas, 94. Dawid Gojny - 22. Quentin Seedorf (46, 8. Szymon Pawłowski), 9. Szymon Sobczak (67, 67. Aléx Tanque), 7. Patryk Bryła (66, 10. Maksymilian Banaszewski).

RESOVIA: 1. Branislav Pindroch - 25. Bartosz Jaroch, 24. Aleksander Komor, 5. Dawid Kubowicz, 17. Radosław Adamski - 19. Daniel Pietraszkiewicz, 16. Josip Šoljić, 6. Bartłomiej Wasiluk, 7. Marek Mróz (61, 11. Damian Hilbrycht), 4. Rafał Mikulec (90, 9. Karol Twardowski) - 12. Jakub Wróbel (72, 98. Kamil Antonik).

Żółte kartki: Pawłowski - Wasiluk.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów 1103

Apklan Resovia po zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec znajduje się na 11 miejscu Fortuna 1 Ligi. Najbliższy mecz „Pasiaki” rozegrają w sobotę u siebie z Chrobrym Głogów.

Grad bramek na Stadionie Miejskim

Stal Rzeszów przystępowała do meczu z rezerwami Śląska Wrocław po meczu na szczycie II Ligi z Ruchem Chorzów, gdzie padł remis 0-0. Drużynę gości przed meczem z rzeszowianami wzmocniło kilku zawodników z pierwszej drużyny, więc zapowiadało się ciekawe spotkanie.

Mecz z drużyną z Wrocławia obfitował w aż 7 bramek. Zaczęła Stal, w 8 minucie do siatki gości trafił Damian Michalik. Kilkanaście minut później odpowiedział Śląsk, bramką Adriana Łyszczarza. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, jednak bramkę do szatni dla Stali strzelił Patryk Małecki.

W drugiej połowie bramki padały w ostatnich 10 minutach. Na 3-1 podwyższył Damian Michalik i wydawało się, że Stal spokojnie dokończy mecz. Jednak w 85 minucie kontakt drużynie Śląska II Wrocław dał Bartosz Boruń. Dwie minuty później odpowiedzieli gospodarze. Na 4-2 podwyższył Bartosz Snopczyński. Śląsk jeszcze walczył, ale wystarczyło to jedynie na strzelenie jednej bramki. W doliczonym czasie gry rzut karny dla gości zamienił na bramkę Hubert Konstanty.

Stal Rzeszów – Śląsk II Wrocław 4-2 (2-1)

4-3 Hubert Konstanty (90, karny)

STAL: Wiktor Kaczorowski – Ramil Mustafaev, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut (88′ Marcel Kotwica), Dawid Olejarka (70′ Bartosz Snopczyński), Krzysztof Danielewicz – Andreja Prokić (87′ Mariusz Sławek), Patryk Małecki (70′ Bartosz Wolski), Damian Michalik (87′ Rafał Maciejewski)

ŚLĄSK II: Maksymilian Boruc – Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (58′ Michał Szmigiel), Konrad Poprawa, Szymon Michalski (73′ Hubert Konstanty) – Bartosz Boruń, Marcel Zylla (46′ Grzegorz Kotowicz), Szymon Krocz (86′ Bartosz Marchewka) – Mateusz Młynarczyk, Patryk Caliński, Adrian Łyszczarz (86′ Jakub Jezierski)

Żółte kartki: Bartłomiej Poczobut 62., Damian Michalik 83., Marcel Kotwica 90.

Sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze)

Kibice: 1211

Stal umocniła się na pierwszym miejscu II Ligi. Po 12 kolejkach nad drugim Ruchem Chorzów ma punkt przewagi. Kolejny mecz Stal rozegra na wyjeździe. W sobotę 16 października jej rywalem będzie Hutnik Kraków.