Kolejny sukces skoczków do wody Stali Rzeszów. Wywalczyli 26 medali

KATEGORIA: SPORT / 25 grudnia 2021

26 medali to dorobek zawodników Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody, które w dniach 17-19 grudnia odbyły się w Poznaniu. Najlepsi w Polsce zawodnicy rywalizowali na trampolinie 1-metrowej i 3-metrowej, w skokach z wieży oraz synchronach.

W kategorii D trzy medale wywalczyła dla naszego miasta Valeria Rukh (dwa złote i jeden srebrny), a srebro na „jedynce” zdobyła Gabriela Stec.

W kategorii B wśród chłopców dwa złota i srebro wyskakał w Poznaniu Eryk Dróżdż, a jego kolega klubowy Miłosz Bednarz wrócił do Rzeszowa w dwoma medalami w kolorze brązu. W rywalizacji dziewcząt w tej samej kategorii Emilia Deręgowska zdobyła dwa srebra (wieża i trampolina 1m) a Gabriela Skalska brąz na trampolinie 3m. Obie rzeszowianki startując razem zdobyły również złoto w kategorii OPEN Synchron Kobiet.

W kategorii A na trampolinie 1m zwyciężył Filip Jachim. Wśród dziewcząt Maria Łukaszewicz wywalczyła 2 złote medale, Aleksandra Puterla złoto i brąz, a Karolina Wolska dwa srebra. Ola i Karolina zdobyły także medale (odpowiednio srebrny i brązowy) startując w kategorii Open. W rywalizacji mężczyzn w tej kategorii Robert Łukaszewicz wyskakał złoto na wieży i brąz na trampolinie 1m. Wśród kobiet Aleksandra Błażowska zdobyła złoto na trampolinie 3m i srebro na „jedynce”.

Ponadto najlepsi obecnie skoczkowie do wody w kraju – również rzeszowianie ale reprezentujący obecnie (z powodu braku basenu w Rzeszowie) barwy AZS Politechnika Łódź zdominowali kategorię OPEN. Andrzej Rzeszutek zwyciężył w konkursach na obu trampolinach. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Lesiak. Obaj zawodnicy wygrali również w kategorii OPEN Synchron Mężczyzn. Kaja Skrzek była najlepsza w konkursie kobiet na trampolinie 1m.

- Wielkie Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz całej kadry trenerskiej (Ewa Mocha, Patrycja i Andrzej Rzeszutek, Stanisław Stanio, Andrzej i Grzegorz Kozdrańscy)! - podsumowuje te wyniki Piotr Bojda z Sekcji skoków do wody KS Stal Rzeszów.