26 medali dla zawodników rzeszowskiej Stali w skokach do wody

KATEGORIA: SPORT / 6 czerwca 2022

Kolejne medalowe sukcesy rzeszowskich skoczków do wody. Nasi zawodnicy zdobyli ich 26 w Letnich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 1-3 czerwca na Termach Maltańskich w Poznaniu.

- Najważniejsze tegoroczne zawody krajowe w tej dyscyplinie stały na wysokim poziomie sportowym i były bardzo udane dla rzeszowskich zawodników reprezentujących Klub Sportowy Stal Rzeszów Skoki do Wody. Łącznie zawodnicy rzeszowskiej Stali wywalczyli w Poznaniu 26 medali – 9 złotych, 8 srebrnych oraz 9 brązowych, a wręczała je im mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, która obecnie pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Pływackiego - relacjonuje Piotr Bojda z Klubu Sportowego Skoki do wody Stal Rzeszów. - Rzeszów zdecydowanie wygrał klasyfikację punktową całych mistrzostw wyprzedzając kluby z Warszawy, Częstochowy Katowic, Tych i Łodzi.

W kategorii B chłopców cztery medale wywalczył Eryk Dróżdż. Był najlepszy na trampolinie 3-metrowej i konkursie skoków z wieży z bardzo dobrym wynikiem 351 punktów (minimum na MEJ!). Na trampolinie 1-metrowej Eryk wywalczył brąz. Drugi brązowy medal wywalczył w duecie z Miłoszem Bednarzem w synchronach. Wśród dziewczyn w tej kategorii Emilia Deręgowska zdobyła srebro i brąz na obu trampolinach, a Gabriela Skalska była trzecia na „jedynce”. Obie dziewczyny startując w duecie dorzuciły do swojej kolekcji medalowej srebrne krążki w synchronach.

W kategorii A dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Maria Łukaszewicz, która wywalczyła na trampolinach i wieży trzy złote medale. Maria wysokimi wynikami punktowymi potwierdziła bardzo wysoką formę, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów w Rumunii. Trzy medale (dwa srebrne i jeden brązowy) w tej kategorii wywalczyła również druga reprezentantka rzeszowskiej Stali – Weronika Bojda. Obie zawodniczki startując w duecie nie miały sobie równych w konkursie skoków synchronicznych.

W kategorii OPEN mężczyzn po konkursach na obu trampolinach kolejne złote medale do swojej kolekcji dorzucił najlepszy polski skoczek Andrzej Rzeszutek (rzeszowianin obecnie reprezentujący AZS Łódź). Srebro i brąz w rywalizacji na „jedynce” trafiło do zawodników Stali - Filipa Jachima i Roberta Łukaszewicza. Obaj ci zawodnicy rywalizowali ze sobą także na wieży. Tam zwyciężył Robert z bardzo dobrym wynikiem 376 pkt., a na drugim stopniu podium stanął Filip.

W kategorii OPEN kobiet na trampolinie 1-metrowej złoto wywalczyła Aleksandra Błażowska, która wyprzedziła Kaję Skrzek (obecnie AZS Łódź) i Marię Łukaszewicz. Na trójce dziewczyny zamieniły się miejscami na dwóch pierwszych miejscach. Pierwsza była Kaja a druga Ola. Na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Wolska. W konkursie OPEN Kobiet SYNCHRON z trampoliny 3 metry złoto wywalczył duet Weronika Bojda + Karolina Wolska, a srebro drugi duet rzeszowskiej Stali Gabriela Skalska + Emilia Deręgowska.