W końcu jest innowacyjnie. W tych rzeszowskich urzędach zapłacisz bezgotówkowo
KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 lutego 2025
W dwóch rzeszowskich urzędach skarbowych można już dokonać opłat bez konieczności używania gotówki. Wdrożenie bezgotówkowej formy płatności stało się możliwe dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej i miasta Rzeszowa.
Wpłatomaty w urzędach
Do tej pory opłaty skarbowe w obu rzeszowskich urzędach skarbowych można było zrealizować wyłącznie za pomocą gotówki. Jeżeli ktoś chciał dokonać transakcji bezgotówkowej, był odsyłany przez urzędników do uiszczenia takiej opłaty w banku lub na poczcie i powrotu do urzędu z potwierdzeniem.
Teraz to się zmieni. Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z władzami miasta Rzeszowa umożliwiła realizację opłaty skarbowej bezgotówkowo. O szczegółach poinformowano na środowej konferencji prasowej w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.
- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów dzięki uprzejmości prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka umożliwiamy korzystanie z bezgotówkowych wpłatomatów do opłaty skarbowej w obu rzeszowskich urzędach - zaznaczył mł. insp. Krzysztof Basak, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Będzie wygodniej i bez niepotrzebnej straty czasu
Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślał, że umożliwienie bezgotówkowych opłat skarbowych ułatwi życie mieszkańcom miasta.
- Aktywność gospodarcza naszych mieszkańców wiąże się z wnoszeniem różnych opłat skarbowych i to było uciążliwe dla mieszkańców, bo musieli ganiać w tę i z powrotem. A dzisiaj mogą po prostu kliknąć i wygodnie wnieść opłatę skarbową. Dzięki temu mają więcej czasu - podkreślał prezydent Rzeszowa.
Nowe rozwiązanie wprowadzono dzięki współpracy z PKO Bankiem Polskim, który udostępnił terminale umożliwiające szybkie i bezpieczne transakcje. Jak zaznaczył Aleksander Waśko, dyrektor PKO BP, bank ten od lat wdraża innowacyjne rozwiązania płatnicze, a teraz przyczynia się do usprawnienia procesów administracyjnych.
Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, w 2023 roku z tytułu bezgotówkowej opłaty skarbowej wpłynęło do miasta 8,5 mln zł, co potwierdza rosnące zainteresowanie mieszkańców nowoczesnymi formami płatności.
Wokul