Wielopoziomowy parking na Podpromiu. Wybrany wykonawca dokumentacji

KATEGORIA: INWESTYCJE / 2 marca 2021

Parking na Podpromiu obecnie
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Jak poinformował we wtorek (2 marca) Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa wybrany został wykonawca dokumentacji budowy wielopoziomowego parkingu na Podpromiu.

- Opracowaniem dokumentacji projektowej budowy wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie zajmie się firma ARP Manecki z Krakowa - przekazał Artur Gernand.

Rozstrzyganie przetargu trwało od listopada ub. roku. Przypomnijmy, że miasto na realizację projektu parkingu przy Podpromiu zarezerwowało w budżecie 600 tys. zł. Wśród oferentów były firmy, których propozycje mieściły się w tej kwocie. Wybrano jednak ofertę droższą. Jak już informowaliśmy w styczniu, w ratuszu zdecydowano o zwiększeniu puli środków o około 160 tys. złotych. Dlaczego?

- Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji zgłosiło się 10 firm. Po weryfikacji ofert tylko dwie z nich były brane pod uwagę - wyjaśnia Gernand. Wybrana została oferta firmy ARP Manecki z Krakowa. Koszt wykonania dokumentacji projektowej to 757 tys. 680 zł. - Firma na dostarczenie dokumentacji projektowej będzie miała 480 dni od daty podpisania umowy - dodaje przedstawiciel Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z opracowaną przez miejskie służby koncepcją, rozbudowa parkingu na Podpromiu polegać ma na budowie dodatkowych kondygnacji. Na poziomie pierwszym parkingu (poziom gruntu) znajdować się ma miejsce dla 273 samochodów osobowych, 23 autobusów i ponad 90 rowerów. Poziom drugi ma być przeznaczony dla 279 samochodów osobowych, poziom trzeci to 315 miejsc dla samochodów osobowych, a poziom czwarty to 173 miejsca. Na przyszłym wielopoziomowym parkingu przy hali Podpromie w sumie ma być ponad 1000 miejsc dla samochodów osobowych.

- Zaprojektowany ma zostać także nowy wjazd na parking od strony mostu Zamkowego, po stronie śródmieścia - dodaje Artur Gernand.

Obecnie parking przy Podpromiu może pomieścić około 350 samochodów.

Red.

Wstępna koncepcja parkingu - mapka sytuacyjna
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4