Przebudują i rozbudują ulicę Welca na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

KATEGORIA: INWESTYCJE / 27 marca 2023

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Wkrótce na osiedlu Staromieście przebudowany i rozbudowany zostanie prawie półkilometrowy odcinek ulicy Welca, od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym.

Część tej ulicy powstała przed ponad dwudziestu laty. Przez długi czas nie była jednak wykorzystywana.

- W ostatnich latach północna część rzeszowskiego osiedla Staromieście stało się bardzo atrakcyjnym inwestycyjnie terenem. Powstaje tam głównie zabudowa mieszkaniowa, zarówno ta jednorodzinna jak i wielorodzinna. Dlatego też konieczna jest rozbudowa starej drogi i kontynuacja jej budowy - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Dokumentacja tej inwestycji jest już gotowa, przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony już niedługo.

Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów, budowę chodników (2 m szerokości) i obustronnych ścieżek rowerowych (2,5 m szerokości) a także zatok autobusowych. Ponadto częścią zadania będzie także oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej.

Jak zapowiadają miejscy urzędnicy, firma, która zajmie się rozbudową ulicy Welca zostanie wybrana wiosną tego roku. - Na wykonanie inwestycji będzie miała 12 miesięcy od daty podpisania umowy - dodaje Gernand.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4