Podkarpacki PiS dziękuje za wynik wyborcom PSL-u i Konfederacji

KATEGORIA: POLITYKA / 14 lipca 2020

Fot. Karol Woliński

- Będziemy w tej chwili realizować te obietnice, które zostały w kampanii zapowiedziane - mówił we wtorek w Rzeszowie lider Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu Marek Kuchciński w związku z podaniem przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich.

Przypomnijmy, że wybory z wynikiem 51,03 procent wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda pokonując obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który uzyskał 48,97 procent głosów. Z tej okazji liderzy PiS na Podkarpaciu postanowili podziękować za oddane na Andrzeja Dudę głosy oraz podsumować kampanię wyborczą.

- Podkarpacie przekroczyło 70 procent poparcia dla Andrzeja Dudy, który uzyskał 120 tys. głosów więcej niż w pierwszej turze. To wszystko jest efektem bardzo dobrej i sprawnie przeprowadzonej kampanii wyborczej - mówił Marek Kuchciński, zaznaczając również skuteczną współpracę na linii rząd-prezydent oraz duże zaangażowanie w kampanię wyborczą prezydenta, czołowych przedstawicieli Rady Ministrów z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Fot. Karol Woliński

Marek Kuchciński podczas konferencji podkreślał również bardzo wysokie wyniki wyborcze Andrzeja Dudy w poszczególnych powiatach, gminach i sołectwach na Podkarpaciu, gdzie poparcie sięgało często ponad 80, a nawet 90 procent głosów. Rekordowe poparcie dla prezydenta Dudy odnotowano w sołectwie Korczowiska w gminie Raniżów, gdzie zagłosowało na niego ponad 97 procent wyborców.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart dziękując wszystkim obywatelom, którzy poszli do urn wyborczych w niedzielę, a szczególnie tym, którzy zdecydowali się głosować na Andrzeja Dudę, podkreślała również dotychczasowe działania rządu i prezydenta w ostatnich 5 latach.

- Niewątpliwie nadchodząca kadencja będzie dawała rękojmię kontynuacji dobrej polityki, która była realizowana, jak i również dobrej współpracy na linii rząd-prezydent. Osiągnięcia w zakresie polityki społecznej czy międzynarodowej będą miały swój dalszy ciąg - mówiła wojewoda Leniart, która wśród obietnic wyborczych na nadchodzącą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy wymieniła również pomoc przedsiębiorcom poszkodowanym w związku z pandemią koronawirusa.

Ewa Leniart podkreślała również konieczność skoordynowanych działań ze strony rządu i prezydenta w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz kryzysu gospodarczego. Wojewoda wyraziła także nadzieję, że działania prezydenta będą miały oprócz wymiaru krajowego, również wymiar regionalny. Mowa tu w szczególności o pomocy mieszkańcom Podkarpacia w związku z niedawną powodzią.

- Mamy nadzieję, że będziemy mieć w prezydencie wielkiego sojusznika w programie odbudowy Podkarpacia po ostatniej powodzi - mówiła Ewa Leniart dodając, że prezydent Andrzej Duda jest również wielkim zwolennikiem dalszej realizacji drogi ekspresowej S19 będącej częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia przechodzącego przez Podkarpacie.

Fot. Karol Woliński

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, będący również szefem PiS w okręgu rzeszowskim, podsumowując wynik wyborczy Andrzeja Dudy mówił o przepływach elektoratu w drugiej turze wyborów. Według Władysława Ortyla uwagę zwraca zachowanie wyborców, którzy w pierwszej turze głosowali na kandydata Konfederacji czy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Wyborcy Konfederacji zagłosowali na Andrzeja Dudę w większości wbrew woli liderów i trudno też sobie wyobrazić aby wyborcy Mieczysława Kasprzaka (podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - dop. red.) mogli zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, którego filozofia jest obca mieszkańcom podkarpackiej wsi - zaznaczył marszałek Ortyl, według którego w niedługim czasie dojdzie do gruntownych zmian na obecnej scenie politycznej.

- Należy mieć świadomość, że scena polityczna się przebuduje, mamy obecnie lub też zmierzamy do układu właściwie dwupartyjnego, porównywalnego do demokracji już utrwalonych takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania - dodał marszałek województwa podkarpackiego.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4