Masłowski bez Warchoła z jego programem dla os. Zawiszy. Co obiecują?

KATEGORIA: POLITYKA / 4 maja 2021

Fot. Paweł Bialic

Tym razem nie Marcin Warchoł kandydujący na prezydenta Rzeszowa, a były poseł Maciej Masłowski, wspierający go w walce o fotel prezydenta, przedstawił kolejny pakiet obietnic wyborczych dla jednego z rzeszowskich osiedli. W ramach akcji „Moje Osiedle” w tym przypadku padło na osiedle Zawiszy Czarnego. Marcina Warchoła przed udziałem we wtorkowej (4 maja) konferencji miały zatrzymać obowiązki służbowe.

- Osiedle Zawiszy Czarnego to jedno z najmłodszych w Rzeszowie, w którym ciągle przybywa mieszkańców, młodych ludzi, w tym studentów Politechniki. Dokładnie zbadaliśmy potrzeby i problemy tego osiedla - mówił były poseł Maciej Masłowski, który po ogłoszeniu rezygnacji z urzędu Tadeusza Ferenca przejawiał chęć startu w wyborach jednak ostatecznie zgodził się dołączyć do drużyny wiceministra sprawiedliwości.

Następnie były poseł Kukiz’15 zaprezentował program dla osiedla Zawiszy Czarnego. Postulaty dotyczyły właściwie tylko poprawy infrastruktury osiedlowej. Mowa tu przede wszystkim o budowie chodników i oświetlenia przy bardzo wąskiej i często uczęszczanej ul. Zawiszy Czarnego. Oprócz tego sztab Marcina Warchoła mówił o potrzebie nowej nawierzchni na boisku sportowym przy ul. Rymanowskiej. Ostatni punkt dla osiedla Zawiszy to budowa chodnika i oświetlenia przy ul. Podgórskiej.

Przedstawione postulaty zdaniem sztabu Marcina Warchoła dałoby się zrealizować w ciągu 2 lat. Kampania osiedlowa wiceministra sprawiedliwości kontrastuje nieco z jego dotychczasowymi obietnicami wyborczymi dla całego miasta, gdzie sypie jak z rękawa zapowiedziami kolejnych inwestycji, w tym mityczną kolejką naziemną monorail, co nie uchodzi uwadze jego konkurentom w wyborach. Wiele z tych zapowiedzi Marcina Warchoła ocenianych jest jako trudne, a nawet nierealne do wykonania do końca kadencji.

- Te zobowiązania na osiedlu Zawiszy zostaną zrealizowane w ciągu 2 lat. To są rzeczy proste. Kampania wiceministra Warchoła bywa krytykowana z różnych stron za nierealne obietnice, ja jednak uważam, że trzeba sięgać daleko i wysoko stawiać poprzeczkę - stwierdził Maciej Masłowski.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4