G. Braun o wyborach: „Mój wynik potwierdza pozycję Konfederacji”

KATEGORIA: POLITYKA / 14 czerwca 2021

Fot. Paweł Bialic

Poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun, który uzyskał czwarty wynik w przedterminowych wyborach prezydenckich w Rzeszowie, w poniedziałek (14 czerwca) jeszcze raz postanowił podziękować za oddane na niego w niedzielę głosy oraz podsumować swój rezultat. Przypomnijmy, że na posła Konfederacji zagłosowało 7296 osób biorących udział w wyborach, co w przeliczeniu daje 9,15 procent głosów. To, jak zaznaczył Grzegorz Braun, mimo porażki w wyborach i jedynie czwartego wyniku, ma świadczyć o pozycji Konfederacji na polskiej scenie politycznej.

- Dziękuje całej mojej formacji, której pozycja na scenie politycznej potwierdza się właśnie za sprawą kampanii. Blisko 10-procentowy wynik jest dowodem na to, że czy na poziomie centralnym czy samorządowym, nie ma polskiej polityki bez Konfederacji - mówił na konferencji Grzegorz Braun.

Sztabowcy kandydata Konfederacji chwalili się poprawieniem wyników Grzegorza Brauna z wyborów do Sejmu w 2019 roku na terenie Rzeszowa. Trzeba zaznaczyć, że wybory parlamentarne i prezydenckie charakteryzują się inną specyfiką, część wyborców głosuje na listę wyborczą, a nie na konkretnego kandydata. Tym niemniej jak zauważył pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego Brauna Tomasz Buczek, przy niższej frekwencji jaką mieliśmy w przedterminowych wyborach prezydenckich w stosunku do wyborów parlamentarnych (54 procent wybory prezydenckie i 65 procent parlamentarne), w samym mieście kandydatowi Konfederacji udało się uzyskać dokładnie o 500 głosów więcej.

Jak zaznaczył poseł Braun, kampania wyborcza w Rzeszowie pozwoliła także mocno zasygnalizować opinii publicznej problemy jakie nurtują mieszkańców. Polityk Konfederacji wymieniał m.in. kwestie zagospodarowania przestrzennego, dewastacji miejskiej zieleni czy wprowadzenia potrzebnych rozwiązań komunikacyjnych.

- Dzięki tej kampanii weszły one na radary opinii publicznej i władz miasta. Ratusz będzie musiał sprostać tym wyzwaniom, które sam zwycięski kandydat sformułował, my będziemy obserwować jak sobie z nimi radzi - mówił poseł Konfederacji.

Fot. Paweł Bialic

Grzegorz Braun zapowiedział, że jako poseł z Rzeszowa będzie angażował się w życie i problemy mieszkańców miasta. Jego sztabowcy zadeklarowali m.in. regularne uczestniczenie w sesjach Rady Miasta Rzeszowa. Konfederacja chce zbudować sobie tym samy podwaliny pod kolejną kampanię wyborczą, na którą jednak trochę poczekamy. Następne wybory do Sejmu i Senatu, a także wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4