Kolejna postać związana z PO w ratuszu. Czym zajmie się były radny?

KATEGORIA: POLITYKA / 7 grudnia 2021

Robert Homicki (w środku) w otoczeniu polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej w trakcie wieczoru wyborczego w wyborach prezydenckich w lipcu 2020 r.
Fot. Paweł Bialic

Były rzeszowski radny w latach 2014-2018 Robert Homicki znalazł pracę w rzeszowskim ratuszu. Wygrał konkurs na stanowisko pełnomocnika prezydenta Rzeszowa ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. To kolejna osoba związana z Platformą Obywatelską, która w ostatnim czasie znalazła pracę w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości

Stanowisko pełnomocnika prezydenta ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości zostało powołane w Urzędzie Miasta zarządzeniem prezydenta Konrada Fijołka z 1 października tego roku. Jeszcze w tym samym miesiącu ogłoszono konkurs na tę funkcję. Wśród zadań jakie postawiono przed pełnomocnikiem, można wymienić m.in. analizę planów strategicznych rozwoju miasta pod kątem przedsiębiorczości, przygotowanie koncepcji dotyczących przyciągania inwestorów do miasta, aktywny udział w procesie pozyskiwania przedsiębiorców, kreowanie różnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Jego rolą ma być również zachęcanie biznesu do wspierania rzeszowskiego sportu i kultury.

Konkurs, jak czytamy w dokumencie opublikowanym 1 grudnia przez sekretarza miasta Marcina Stopę, wygrał Robert Homicki. To przedsiębiorca z branży ubezpieczeniowej, były rzeszowski radny. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Jak słyszymy w ratuszu, niebawem ma rozpocząć pracę. Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta zaznacza, że powołanie pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości ma wypełnić pewną lukę jeżeli chodzi o kontakt ratusza z rzeszowskim biznesem.

- W strukturach Urzędu Miasta Rzeszowa brakowało osoby, która utrzymywałaby stały kontakt z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta. Dlatego powołano stanowisko pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości - mówi nam Artur Gernand.

Z PO do Petru i znów w PO

Robert Homicki przez wiele lat był związany z Platformą Obywatelską. Był jednym z założycieli tej partii na Podkarpaciu. W 2014 roku został rzeszowskim radnym z ramienia tej formacji. Jednak już rok później przeszedł do Nowoczesnej. Ryszarda Petru, gdzie pełnił funkcję wiceszefa struktur w regionie. Po wstąpieniu do tej partii, został radnym niezrzeszonym, ale wspierał politykę prezydenta Tadeusza Ferenca. Tak dotrwał do końca poprzedniej kadencji.

W wyborach do Rady Miasta Rzeszowa w 2018 roku mimo tego, że wspólną listę wystawiły PO i Nowoczesna., Homicki zdecydował się na start z list Rozwoju Rzeszowa, czyli komitetu Tadeusza Ferenca. Nie udało mu się uzyskać mandatu, choć stratował z wysokiego trzeciego miejsca. Lepszy wynik od niego „wykręcił” m.in. Daniel Kunysz zajmujący szóstą pozycję na liście, który później przejął mandat po Henryku Wolickim – pełnomocniku prezydenta ds. oświaty. Po wyborach Homicki rozstał się z Nowoczesną. Potem znów związał się z Platformą Obywatelską.

Kolejny człowiek PO w ratuszu

Robert Homicki, to kolejna osoba w mniejszym lub większym stopniu w ostatnim czasie związana z PO, która znajduje pracę w ratuszu po wygranej w wyborach przez Konrada Fijołka. Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska była jedną z partii, która udzieliła poparcia aktualnemu prezydentowi w wyborach. Sam Homicki aktywnie wspierał Fijołka w czasie kampanii wyborczej. Często pojawiał na konferencjach i spotkaniach organizowanych przez sztab wyborczy aktualnego prezydenta.

Wcześniej stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa otrzymała Jolanta Kaźmierczak, wieloletnia szefowa PO w Radzie Miasta. Konkurs na dyrektor świeżo utworzonej Kancelarii Prezydenta Rzeszowa wygrała Karolina Domagała, szefowa sztabu wyborczego Fijołka, która przez lata kierowała biurem obecnej eurodeputowanej PO do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. Niedawno architektem miejskim został uznany urbanista Janusz Sepioł, który w latach 2007-2015 był senatorem PO, a jeszcze wcześniej marszałkiem województwa małopolskiego z ramienia tej partii.

Zmian planowanych w strukturze Urzędu Miasta Rzeszowa jest więcej. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4