„Ciepło bez tajemnic”. Cykl podcastów edukacyjnych PGE Energia Ciepła

KATEGORIA: GOSPODARKA / 29 lipca 2021

Fot. PGE EC

Czym różni się niska emisja od smogu? Dlaczego wykorzystuje się odpady jako paliwo do produkcji ciepła? Jak odczytywać dane zawarte na fakturze za ciepło? Jakie innowacje technologiczne wprowadzane są w ciepłownictwie? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci PGE Energia Ciepła w nowym cyklu podcastów „Ciepło bez tajemnic”.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE jako największy producent ciepła w kraju jest nierozerwalną częścią ekosystemu polskich miast. W Rzeszowie należy do niej elektrociepłownia na Załężu, której częścią jest Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE). Jak podkreślają przedstawiciele spółki PGE EC, zapewnia ona bezpieczeństwo energetyczne wielu Polakom, dbając o niezakłócone dostawy energii elektrycznej i ciepła przez cały rok. Dlatego istotne jest, aby jak najwięcej osób miało świadomość, jakie zagadnienia i wyzwania związane są z tą branżą.

- Prowadzimy aktualnie projekty inwestycyjne, zmierzające do transformacji ciepłownictwa w kierunku nisko i zeroemisyjnego wytwarzania. Jest to w dużym stopniu reakcja na oczekiwania społeczne. Dlatego w PGE Energia Ciepła kładziemy bardzo duży nacisk na edukację odbiorców ciepła. Celem projektów edukacyjnych, które realizujemy w naszej spółce, kampanii i działań jest z jednej strony dostarczenie niezbędnych informacji w zakresie funkcjonowania naszych aktywów, a z drugiej wzmocnienie świadomości w zakresie odpowiedniego korzystania z ciepła z poszanowaniem środowiska naturalnego – mówi Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Spółka przygotowała cykl autorskich podcastów z udziałem ekspertów – pracowników spółki, aby ułatwić odbiorcom ciepła i ciepłej wody użytkowej zrozumienie, jak wygląda proces technologiczny wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, z których korzystają na co dzień. Dodatkowo eksperci w podcastach wyjaśnią słuchaczom, jak należy czytać dane na fakturze za ciepło, jak wygląda proces przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także jak wygląda praca w elektrociepłowni.

Poruszone tematy będą dotyczyły także zagadnień związanych z ekologicznymi aspektami wytwarzania ciepła i energii elektrycznej, ale przede wszystkim z pokazaniem procesów inwestycyjnych, jakie podejmuje PGE Energia Ciepła, aby zrealizować cel zwiększenia do 2030 roku do 70 proc. udziału źródeł nisko i zero-emisyjnych w produkcji ciepła.

Podcastu można posłuchać na stronie internetowej PGE Energia Ciepła lub YouTube PGE. Nowe odcinki będą publikowane co tydzień we wtorek.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4