668-Lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Jak odebrać bezpłatne wejściówki?

KATEGORIA: KULTURA / 14 stycznia 2022

Waldemar Malicki
Fot. Filharmonia Dowcipu

Już za kilka dni, 19 stycznia odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa, w trakcie której tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odbierze były prezydent Tadeusz Ferenc. Są już dostępne bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie.

- 19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Rzeszowa... - przypomina Estrada Rzeszowska.

W programie uroczystości, na którą zaprasza prezydent Konrad Fijołek zarys historii miasta Rzeszowa, ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tadeusza Ferenca, pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej oraz koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”.

Obchody 668. urodzin Rzeszowa zaplanowano w środę, 19 stycznia godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

Bezpłatne zaproszenia Estrada Rzeszowska udostępniła w swojej siedzibie przy ul. Jagiellońskiej 24 w czwartek. Jednak ta pula szybko zaczęła ulegać wyczerpaniu. Kolejna pula zaproszeń będzie możliwa do pobrania ze strony internetowej Estrady Rzeszowskiej w zakładce „bilety” od piątku, 14 stycznia od godziny 12.00.

- Jedna osoba może otrzymać/pobrać zaproszenie maksymalnie dla dwóch osób - zastrzega Estrada Rzeszowska.

Dostępne będą również zaproszenia na salę kameralną Filharmonii Podkarpackiej, gdzie będzie można oglądać transmisję wydarzenia bezpośrednio z sali głównej. Zasady pobierania zaproszeń do sali kameralnej są takie same jak w przypadku zaproszeń do sali głównej.

Do wszystkich zaproszeń dołączone będzie oświadczenie zdrowotne. Estrada Rzeszowska prosi o jego wypełnienie i zabranie ze sobą (razem z zaproszeniem) na wydarzenie.

Szczegóły programu

W trakcie pokazu akrobatyki, jak zapowiadają organizatorzy zobaczymy atrakcyjne połączenie elementów akrobatycznych z tańcem i muzyką tworzące harmonijną całość w wykonaniu zawodników Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów. W pokazie zaprezentują się m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. - Młodzi, uzdolnieni, pełni pasji ludzie, pracujący pod kierunkiem trenerów: Eweliny Fijołek i Roberta Sokołowskiego, kontynuują tradycje rzeszowskiej akrobatyki - podkreśla Estrada Rzeszowska.

W pokazie akrobatyki powietrznej zaprezentuje się m.in. uczestnik programu Mam Talent, trenujący na co dzień w Aerial Studio prowadzonym przez Annę Węklar. Młodych ludzi łączy jeszcze jedna rzecz - to uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Akcentem muzycznym wydarzenia będzie koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”.

- Czteroosobowy skład (pianista, wiolonczelistka i dwoje śpiewaków operowych) z charyzmatycznym Waldemarem Malickim na czele wywraca w tym występie do góry nogami wszystkie pojęcia o tak zwanej wyższej kulturze - rekomendują koncert organizatorzy. Jak mówi sam pianista - ona jest - ta kultura wysoka - tylko odarta z zadęcia, zakulisowa, szczera, perfekcyjna warsztatowo i niewiarygodnie dowcipna.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4