Rockowa Noc. Pełny line-up dwóch dni festiwalu i zapowiedź trzeciego

KATEGORIA: KULTURA / 10 lipca 2022

Fot. Ilona Matuszewska/Estrada Rzeszowska Facebook

17. edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie nabiera rozpędu. Organizatorzy ogłosili wszystkich artystów, którzy pojawią się na festiwalowej scenie 27 i 28 sierpnia, część atrakcji dodatkowych, uruchomili sprzedaż biletów jednodniowych i zapowiedzieli niespodziankę w postaci nieplanowanego wcześniej trzeciego dnia koncertów.

Pełny line-up Rockowej Nocy w Rzeszowie 27 – 28 sierpnia

Rock City z różnymi strefami aktywności i polem namiotowym na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, główna scena z przeglądem zespołów konkursowych, koncertem laureata i ośmioma koncertami gwiazd – tak rysuje się plan dwóch dni Rockowej Nocy 2022. W piątek 8 lipca podczas Beforu Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide organizatorzy ogłosili pełny line-up 27 – 28 sierpnia.

Sobota 27 sierpnia rozpocznie się przeglądem zespołów konkursowych. To coroczna tradycja festiwalu. W konkursie uczestniczą kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi, a na Rockowej walczą o nagrodę pieniężną, statuetkę Tadeusza Nalepy i godziny w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio. Po przeglądzie festiwalową scenę zagospodarują gwiazdy. W sobotę będą to:

• Mr. Pollack,

• Jesus Chrysler Suicide,

• Proletaryat,

• KSU,

• Dezerter.

W niedzielę 28 sierpnia zagrają z kolei:

• laureat przeglądu konkursowego,

• Tides from Nebula,

• Turbo,

• Riverside.

Pole namiotowe i atrakcje dla motocyklistów

Rockowa Noc 2022 to nie tylko koncerty. Teren usytuowanego między ulicą Podkarpacką i aleją Powstańców Warszawy Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej podczas festiwalu zmieni się w Rock City – rockowe miasteczko z różnymi strefami aktywności. Wśród nich znajdą się między innymi pole namiotowe z pełną infrastrukturą, strefa tzw. garażówki, czyli miejsca sprzedaży i wymiany rockowych gadżetów i płyt, strefa gastronomiczna, miejsce na duże ognisko, które będzie rozpalone nocą, strefa motocyklistów. W tej ostatniej pojawi się program atrakcji zaserwowanych przez Steel Roses MC East Gate. Właściciele dwóch kółek otrzymają też specjalny parking na terenie festiwalu, a także zniżkowe bilety i karnety.

Bilety i karnety na Rockową Noc 2022

8 lipca uruchomiono sprzedaż biletów jednodniowych na Rockową Noc. Te kosztują 69 zł. Organizatorzy przewidzieli też jednodniowe bilety ulgowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 34,50 zł i bilety jednodniowe w cenie 40 zł dla osób, które na Rockową Noc wjadą motocyklem.

Cena zwykłego karnetu od 11 lipca to 119 zł. Przewidziano też karnety rodzinne w cenie 59,50 zł i dla motocyklistów w cenie 50 zł do 11 lipca i w cenie 70zł po 11 lipca. Dzieci do 12. roku życia na festiwal wchodzą bezpłatnie.

8 lipca rozpoczęła się też sprzedaż karnetów na pole namiotowe – za te trzeba będzie zapłacić 40zł (nocleg z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).

Bilety i karnety można zakupić na stronie https://www.ticketmaster.pl/artist/rockowa-noc-bilety/1179794.

Dodatkowy dzień Rockowej Nocy z dużym europejskim festiwalem

Organizatorzy Rockowej Nocy zapowiadają, że nie wyciągnęli jeszcze ostatniego asa z rękawa. Festiwal docelowo ma trwać trzy, a nie dwa dni. Wszystko to dzięki współpracy z dużym europejskim festiwalem. W związku z tym w line-upie pojawi się jeszcze więcej gwiazd o międzynarodowym zasięgu. Szczegóły będą ujawnione 13 lipca o godzinie 12.00 podczas konferencji prasowej w Rzeszowskich Piwnicach, która będzie streamingowana online na profilu FB Rzeszów – Stolica Innowacji. Organizatorami Rockowej Nocy są miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska, partnerem strategicznym ARTO Music&Media.

Red.

Fot. Estrada Rzeszowska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4