„Lato pod balonem”. Już od wtorku atrakcje dla dzieci w łańcuckim zamku

KATEGORIA: MIEJSCA / 19 czerwca 2024

Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Lato pod balonem, które upłynie pod znakiem szlachetnej rywalizacji. Są to wakacyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci, które rozpoczną się we wtorek 25 czerwca i potrwają do środy 14 sierpnia br.

Przednia zabawa i wypoczynek

„Lato po balonem” to działania edukacyjne, gry i zabawy, które będą inspirowane historią igrzysk olimpijskich, mitologią grecką oraz zbiorami Muzeum, ogrodami i parkiem.

Zajęcia odbywać się będą w otoczeniu zamku, a w przypadku złej np. deszczowej pogody zostaną one przeniesione do dawnej Oranżerii. Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Czas trwania zajęć wynosi do 90 minut. Zajęcia zaplanowano na godz. 10.00 oraz 12.00.

Aby wziąć udział w „Lecie pod balonem”, potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: edukacja@zamek-lancut.pl, w dni powszednie od 9.00 do 16.00. Koszt udziału w zajęciach, to jedyne 10 zł/os. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Tematyka zajęć

Zawodnicy! Na start!

Dla wszystkich miłośników przygód, sportu i dobrej zabawy. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w naszym spacerze na orientację? Rozwiązujcie zagadki - wytężajcie wzrok! Zapraszamy!

Po złoty laur

A oto boginie i bogowie greccy zaklęci w roślinach w przyzamkowym parku. Czy uda się Wam ich odnaleźć?

Rozgrywki zamkowej olimpiady

Jeździectwo, szermierka i tenis, to tylko niektóre ze sportów jakie uprawiali dawni mieszkańcy łańcuckiego Zamku. Dziś Was zapraszamy do rywalizacji. Będziecie mogli wykazać się celnością, sprytem i szybkością.

Koło. Ogień. Sport.

Czy wiesz dlaczego koło i ogień są tak ważne podczas zawodów olimpijskich? Jakie sporty uprawiano w starożytnej Grecji? Spróbujmy wspólnie zastosować się do reguł starożytnych igrzysk w czasie naszych rywalizacji.

Wszystkich miłośników gier stolikowych Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do rozgrywek w czasie zwiedzania d. Oranżerii. Na piętrze budynku, w sali nr 4 będzie można zagrać w szachy, warcaby, kości lub karty.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4