Jasionka uruchamia nowe wakacyjne połączenia. Zobacz gdzie można lecieć

KATEGORIA: PODRÓŻE / 24 czerwca 2020

Barcelona - jeden z nowych kierunków podrzeszowskiego lotniska. Fot. udostępnił Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Zadar, Saloniki, Barcelona i Burgas – do tych słonecznych miejsc będziecie mogli polecieć już w lipcu i sierpniu bezpośrednio z Rzeszowa na pokładzie samolotów PLL LOT. Narodowy przewoźnik ogłosił w środę 24 czerwca letnią siatkę połączeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje jednak poza granicami Polski.

- Po wznowieniu w czerwcu lotów krajowych, z początkiem przyszłego miesiąca wchodzimy w kolejny etap „odmrażania” transportu lotniczego. To ważna decyzja, która ma znaczenie nie tylko gospodarcze, ale także psychologiczne. Wszyscy adaptujemy się do nowej rzeczywistości, zachowując zasady bezpieczeństwa, a zarazem dążąc do powrotu do normalnego życia, którego jednym z elementów jest możliwość podróżowania. Cieszę się, że znaleźliśmy się wśród lotnisk regionalnych, które w miesiącach wakacyjnych mogą zaoferować pasażerom bezpośrednie, regularne połączenia do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Wierzę, że nowe trasy spotkają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia. - powiedział nam Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka.

LOT zainauguruje połączenia z Jasionki do Burgas i Salonik w piątek 3 lipca, dzień później wystartuje pierwszy samolot do Zadaru, zaś 5 lipca podróżni po raz pierwszy będą mogli wyruszyć w podróż z podrzeszowskiego lotniska do Barcelony. Zgodnie z opublikowanym rozkładem nowe trasy będą realizowane raz w tygodniu do końca sierpnia.

- Od kilku lat Województwo Podkarpackie, jako większościowy właściciel spółki lotniskowej, aktywnie współpracuje z naszym narodowym przewoźnikiem, zachęcając go do rozwoju swojej działalności w naszym regionie, zarówno jeśli chodzi o nowe połączenia, jak i obsługę techniczną samolotów – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

- Nowe wakacyjne trasy zaoferowane przez LOT, to nie tylko ukłon w stronę rodzimych pasażerów, ale także możliwość promocji walorów turystycznych Podkarpacia wśród zagranicznych turystów z południa Europy.

Obecnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Oprócz nowych kierunków uruchomionych przez LOT, od lipca przywrócenie części połączeń realizowanych z Jasionki zapowiedział Ryanair. Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium.

Red.

Saloniki, tu polecisz z Jasionki już w lipcu.
Fot. udostępnił Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4