Wykłady, pokazy, gry, czyli XII Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

KATEGORIA: EDUKACJA / 11 stycznia 2023

Fot. Tomasz Hućko/Uniwersytet Rzeszowski

Czy sztuczna krew to przyszłość dla biologa a nie tylko dla wampira? Ile kolorów ma liść? Ile życia jest w wodzie? To tylko niektóre z pytań, na które będzie można poznać odpowiedzi w czasie zbliżającej się Nocy Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Kolejna, już XII edycja, ogólnopolskiej akcji Noc Biologów odbędzie się w piątek 13 stycznia w godz. od 13.30 do 20.00. W tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem przewodnim: „Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość” bierze udział 36 ośrodków. Wśród nich jest Uniwersytet Rzeszowski.

Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz Kolegium Nauk Przyrodniczych UR zapraszają wszystkich entuzjastów przyrody do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

- Pracujemy intensywnie, aby przygotować dla Państwa bogatą i różnorodną ofertę zajęć edukacyjnych. Postaramy się przybliżyć Państwu tajniki biologii oraz pracy naukowców poprzez wykłady, warsztaty, pokazy, czy gry edukacyjne. Liczymy, że nie zabraknie również licznych nocnych dyskusji w murach Uniwersytetu - informuje dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W trakcie wydarzenia zaplanowano kilkadziesiąt warsztatów czy pokazów. Na niektóre z nich nie ma już wolnych miejsc, bo zapisy trwały od grudnia. Jednak na większość wykładów i pokazów można będzie przyjść bez ograniczeń. Odbędą się one w kampusach na Zalesiu i przy al. Rejtana.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Noc Biologów 2023 będzie realizowana jedynie w kontakcie bezpośrednim (UR zastrzega, że tryb może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną) w Kampusie Zalesie (budynek D9 i D7) oraz Kampusie Rejtana (głównie budynek A0). Punkty rejestracyjne będą znajdować się w budynkach D9 i A0.

Idea Nocy Biologów narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie, które odbywa się od 2012 r. ma służyć propagowaniu nauk biologicznych.

Red.

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4