Zobacz ogromną wystawę budowli z klocków LEGO w Rzeszowie. Już od soboty

KATEGORIA: EDUKACJA / 21 czerwca 2024

Fot. Maciej Terpiński

Od soboty 22 czerwca, aż do 1 września w Millenium Hall w Rzeszowie będzie można obejrzeć ogromną wystawę budowli z klocków LEGO.

Coś dla fanów klocków LEGO

Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO to ekspozycja, która powinna zaciekawić wszystkich fanów popularnych na całym świecie klocków. Wystawa w Rzeszowie pojawiła się ponownie po 7 letniej przerwie. Została zlokalizowana na drugim poziomie Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Będzie ona dostępna dla wszystkich zwiedzających od soboty 22 czerwca aż do 1 września.

- Wystawa to w zdecydowanej większości autorskie modele, które sami projektujemy i odtwarzamy je z klocków. To co dzisiaj prezentujemy w Rzeszowie jest całkowicie premierową ekspozycją. Mamy tutaj prawie 1000 m kw. wystawy, 70 makiet i setki modeli. Wszystko zbudowane z klocków - mówił podczas piątkowej prezentacji wystawy jej organizator Rafał Szymański.

Na prezentacji pojawiła się prezes Millenium Hall Marta Półtorak, która dziękowała, że może gościć taką ciekawą ekspozycję.

- Cieszę się, że możemy gościć tę wystawę w Rzeszowie. Jestem pod wrażeniem, klocki LEGO to zabawa dla ludzi w każdym wieku. To kolorowy i ciekawy świat, a do tego bardzo edukacyjny. Oglądając świat z pozycji klocków LEGO możemy się dużo nauczyć - mówiła Marta Półtorak.

Fot. Maciej Terpiński

Wystawę nazwano „Inwazja Gigantów”. Jak podkreślał Rafał Szymański jedne są gigantyczne ze względu na wielkość (najwyższa budowla ma ponad 3 metry wysokości, największa makieta z kolei pochłonęła blisko 750 000 klocków), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Hitem wystawy ma być wysoki na 3 metry i zbudowany z 250 tys. klocków statek inspirowany Tie Fighter Gildii Górniczej ze świata Gwiezdnych Wojen.

Co można jeszcze obejrzeć? Na przykład ponad 2,5 metrową postać Hulka, 3-metrową Statuę Wolności, 2-metrową figurę postaci inspirowanej Różową Panterą, gigantyczną rekonstrukcję kultowej Komnaty Tajemnic z Harrego Pottera, czy model inspirowany postacią Czarnego Jeźdźca z filmu Władca Pierścieni. To oczywiście tylko kilka propozycji. Do obejrzenia jest sporo makiet ukazujących znane budowle, postaci z bajek, filmów, czy gier komputerowych, do tego rzeźby, oraz modele inspirowane światem przyrody.

Jest też Fun Park

Osoby, które odwiedzą wystawę mogą oprócz podziwiania niesamowitych modeli skorzystać ze strefy Fun Park, gdzie samemu można ułożyć swoją makietę.

- W Fun Parku mamy bardzo dużo różnych klocków, do tego są instrukcje, na podstawie których możemy coś zbudować - dodaje Rafał Szymański.

Dodatkowym elementem wystawy jest 3D Trick Gallery. To miejsce, gdzie można wykonać niesamowite zdjęcia w niecodziennych, abstrakcyjnych, a czasem nawet niemożliwych sytuacjach.

Organizatorzy przygotowali promocyjną przedsprzedaż biletów. Kupując bilety online na stronie wystawaklockow.pl, przed dniem rozpoczęcia wystawy, można skorzystać z 15% zniżki. Przedsprzedaż potrwa do 21 czerwca 2024 do północy. Ilość biletów w przedsprzedaży jest ograniczona. Od 22 czerwca bilety będą dostępne również w kasach w godzinach otwarcia wystawy.

Szczegóły i sprzedaż biletów online na wystawaklockow.pl/rzeszow oraz www.3Dgallery.pl

Wokul

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4