Uczą się angielskiego z Amerykanami. Ruszył 31. kurs Pomost International

KATEGORIA: EDUKACJA / 8 lipca 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Dwa tygodnie intensywnej nauki języka angielskiego czeka uczestników tegorocznej edycji kursu Pomost International. W Rzeszowie to już tradycja - jest to 31. edycja tego wydarzenia. W kursie, który ruszył w poniedziałek (8 lipca) bierze udział około 130 osób, młodzieży i dorosłych. Angielskiego uczestnicy nauczą się dzięki rozmowom z 11 native speakerami z Buffalo w USA - miasta partnerskiego Rzeszowa.

- Rzeszów, dynamicznie rozwijające się miasto, stanowi doskonałe miejsce do naszego kursu. Wierzę, że jego atmosfera będzie dla nas inspiracją do twórczego myślenia. Zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa i pełnego zaangażowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego kursu. Życzę Wam owocnej nauki i satysfakcji z uczestnictwa w Pomost International - przywitał uczestników kursu Marcin Deręgowski, wiceprezydent Rzeszowa.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Tegoroczny Pomost International rozpoczął się w poniedziałek, 8 lipca i potrwa do 20 lipca. Zajęcia będą organizowane w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, przy ul. Spytka Ligęzy 12. W „Pomoście” uczestniczą dwie grupy: młodzież na zajęciach dziennych oraz dorośli, na zajęciach wieczornych. Łącznie to około 130 osób, które pod okiem 11 nauczycieli z Buffalo, miasta partnerskiego Rzeszowa w Stanach Zjednoczonych, będą szkolić swoje językowe umiejętności.

Kurs języka, a potem amerykański piknik

- Przygotowywaliśmy się, odkąd tylko Pomost zakończył się w 2023 roku, aż do teraz, gdy już rozpoczynamy i jesteśmy gotowi. Nie możemy doczekać się poznania wielu nowych uczniów, wielu nowych dorosłych oraz podzielenia się z każdym amerykańską kulturą przez dwa nadchodzące tygodnie - opisywała podczas inauguracji kursu Gloria LaSota, prezydent Stowarzyszenia Pomost International w Buffalo.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Na zakończenie kursu organizatorzy zaplanowali Piknik Amerykański. Będzie to już druga taka impreza i oczywiście swoim stylem ma nawiązywać do kultury USA: będą takie atrakcje, jak amerykańskie burgery, potańcówka w stylu country, zawodnicy baseballu czy pokaz motocykli. Wydarzenie wystartuje 20 lipca (sobota) o godz. 15 na bulwarach nad Wisłokiem.

Organizatorami Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są” Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury i Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Szczegóły wydarzenia dostępne są TUTAJ.

Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4