Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych. Koncert „Razem Piękniej” w rzeszowskim WDK
KATEGORIA: PODKARPACIE / 30 września 2025
Na zdjęciu spektakl Teatru „FANaberia” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu.Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Niemal 300 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domów Pomocy Społecznej z całego województwa podkarpackiego wcieliło się we wtorek, 30 września w artystów i wystąpiło na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
Koncert Galowy „Razem Piękniej” to najważniejsza część Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych, który Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje od 2007 roku. Wydarzenie służy integracji osób ze szczególnymi potrzebami i daje im okazję do zaprezentowania swoich talentów przed szeroką publicznością. Program artystyczny, obejmujący piosenkę, taniec oraz inscenizację, przygotowują na ten koncert przez cały rok. Budynek WDK przy ul. Okrzei jest dla nich miejscem spotkania, do którego chętnie wracają.
Festiwal oprócz koncertu obejmuje również szkolenia i warsztaty dla terapeutów i pracowników domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej. Część szkoleń odbyła się przed wtorkowym koncertem. Przed nami jeszcze październikowa konferencja „Praktykuj w dostępności” poświęcona alternatywnym sposobom komunikacji, ważnym dla osób niedowidzących, niedosłyszących i innych ze szczególnymi potrzebami.
Festiwal Osób Wyjątkowych sfinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Partnerami wydarzenia są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej MOST.
Red.
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies
Fot. WDK w Rzeszowie/Monika Zając-Czerkies