Był mural z siatkarzami Asseco i już go nie ma. Dlaczego go zamalowali?

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 kwietnia 2021

Był mural (Fot. Paweł Bialic) i już go nie ma. (Fot. Karol Woliński)

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Dąbrowskiego zastanawiają się co się stało z muralem ukazującym siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów? Mural powstał w lipcu 2019 roku na ścianie bloku przy ul. Dąbrowskiego 25. Malowidło wykonane przez Arkadiusza Andrejkowa, znanego z realizacji tego typu ulicznych projektów w Rzeszowie, zostało zrealizowane w ramach akcji „Wszyscy murem za Asseco Resovią” zorganizowanej przez markę Leżajsk, będącej sponsorem rzeszowskiej drużyny siatkarskiej.

Niedawno okazało się, że obraz stworzony na bloku przy ul. Dąbrowskiego został całkowicie zamalowany żółtą farbą. To oczywiście nie był czyn jakiegoś wandala, czy np. prace związane z odnową bloku, niestety jak się dowiadujemy mural miał widnieć na budynku tylko czasowo. Ponoć taki warunek miała zawierać umowa dotycząca realizacji projektu, w ramach wyżej wspomnianej akcji sponsora rzeszowskich siatkarzy.

- Takie były warunki projektu. Mural miał widnieć tylko przez pewien czas, a i tak udało się go utrzymać dłużej niż zakładano. Niestety nie było możliwości aby go pozostawić - mówi nam autor muralu Arkadiusz Andrejkow.

Na stworzenie tego malowidła Arkadiusz Andrejkow zużył około 50 litrów farby. Artysta z Sanoka wykorzystał do tego specjalne farby do malowania elewacji. Obok wizerunku siatkarzy, wiernie odwzorowanego herbu Asseco Resovii oraz logo sponsora, na muralu można było zobaczyć również ponad sto imion i pseudonimów kibiców. To właśnie oni wzięli udział w głosowaniu organizowanym przez znanego producenta piwa i zdecydowali, że to właśnie ten projekt wygra i będzie zdobił jeden z budynków Rzeszowa.

Umowa umową ale trzeba przyznać, że trochę szkoda tej fajnej grafiki, która wpisała się już w otoczenie ul. Dąbrowskiego. Mamy nadzieję, że w Rzeszowie w przyszłości pojawią się kolejne efektowne murale, które cieszyć będą oko dłużej niż ten, który właśnie został zamalowany.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4