Centralna procesja w Boże Ciało w tym roku przejdzie znów ulicami Rzeszowa

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 czerwca 2021

Procesja Bożego Ciała wokół katedry rzeszowskiej 11 czerwca 2020 r.
Fot. Joanna Prasoł/Diecezja Rzeszowska

W tym roku w Boże Ciało ulicami Rzeszowa znów przejdzie centralna procesja pod przewodnictwem biskupa ordynariusza. W ubiegłym z powodu pandemii koronawirusa centralna procesja nie odbyła się.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana potocznie Bożym Ciałem, obchodzona jest w czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej i jest manifestacją wiary katolików w realną obecność Chrystusa w Eucharystii.

Czwartkowe (3 czerwca) uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.00 przed kościołem Świętych Wojciecha i Stanisława na placu Farnym, skąd następnie wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

Procesja przejdzie ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego i Sokoła, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed Bazyliką Mniejszą Matki Bożej Rzeszowskiej (Ojców Bernardynów).

Jak co roku poszczególne parafie będą organizować oczywiście także procesje przy własnych kościołach. Np. wokół katedry rzeszowskiej taka procesja przejdzie po Mszy św. o godz. 12.00. W parafiach będą też popołudniowe procesje w czasie nabożeństw czerwcowych.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje pasażerów, że w dniu 3 czerwca ze względu na odbywające się procesje Bożego Ciała mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4