Śniadanie eksperckie w PPNT Aeropolis. O nowych trendach w logistyce

KATEGORIA: GOSPODARKA / 16 maja 2024

Fot. Materiały prasowe

Już we wtorek 21 maja na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w Jasionce odbędzie się interesujące śniadanie eksperckie, podczas którego przedstawiciele firmy DSV Global Transport and Logistics - jednego z największych operatorów logistycznych na świecie, opowiedzą o najnowszych trendach w dziedzinie logistyki. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, warto jednak się pospieszyć, bo decyduje kolejność rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona.

O trendach w świecie logistyki

Ostatnie lata to czas licznych wstrząsów, które wpływają na działanie światowej gospodarki i łańcuchów dostaw. Już 21 maja, o godz. 08:30, odbędzie się śniadanie eksperckie, podczas którego eksperci opowiedzą o tym, jak zmienia się świat logistyki – a wraz z nim rzeczywistość biznesowa, także dla firm z Podkarpacia. Wydarzenie „Megatrendy w łańcuchach dostaw. W jaki sposób logistyka kształtuje rzeczywistość biznesową?” odbędzie się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce z inicjatywy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

O ciekawych rozwiązaniach w dziedzinie logistyki opowiedzą przedstawiciele firmy DSV Global Transport and Logistics – jednego z wiodących światowych dostawców w zakresie usług transportowych i logistycznych.

- Eksperci opowiedzą o różnych sferach świata logistyki. Wśród omawianych tematów pojawią się m.in. zagrożenia, jakie dla globalnych łańcuchów dostaw tworzą lokalne konflikty, jak efektywnie zarządzać związanym z tym ryzykiem, jak zmieniają się modele logistyczne czy też o tym, jak ESG pomaga w procesie transformacji energetycznej i realizacji celów biznesowych organizacji - mówią przedstawiciele Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Burzliwie na morzach i oceanach

W trakcie śniadania eksperckiego w PPNT Aeropolis, poruszona zostanie kwestia transportu morskiego, stanowiącego podstawę globalizacji. Od 2019 roku połączenia są regularnie zakłócane przez szereg czarnych łabędzi: kongestie w portach, blokady kluczowych korytarzy transportowych, takich jak np. Kanał Sueski, czy wojny w Ukrainie i w Gazie. Wydarzenia te pokazują, jak lokalne zajścia wpływają na cały świat, stanowiący dziś jeden organizm gospodarczy.

Podczas panelu, który poprowadzi Krzysztof Osik, Director, Air Freight Poland, DSV - Global Transport and Logistics, słuchacze dowiedzą się, które punkty na mapie świata warto obserwować w 2024 roku, aby ograniczać ryzyko dla własnych łańcuchów dostaw, jak i dostaw realizowanych na rzecz odbiorców. Ekspert ds. transportu lotniczego przedstawi również case study dot. zarządzania kryzysowego i rozwiązań wdrażanych np. … w wyniku ataku piratów na statek.

Zmierzch modelu „just in time”?

Najczęściej powtarzanym hasłem biznesowym w Polsce od zakończenia pandemii stał się „reshoring”. I faktycznie, dzięki relokacji części ośrodków produkcji bliżej rynków zbytu nad Wisłą, rozpoczęto wiele nowych projektów inwestycyjnych, w szczególności w takich obszarach jak produkcja mikrochipów, elektryfikacja sektora motoryzacyjnego czy produkcji infrastruktury OZE.

Łukasz Sujka, Director, Road International CEE & IT International Transport, DSV – Global Transport and Logistics, opowie o tym, jak te decyzje wpłynęły na model „just in time”, który stanowił podstawę funkcjonowania wielu firm z Polski i całej Europy od lat 70. XX wieku. Czy jesteśmy świadkami narodzin modelu „just in case”? Jeżeli tak, jak musi zmienić się myślenie o tym, jak budować łańcuchy dostaw, aby sprostać tak nowym szansom, jak i wyzwaniom, które tworzy ta zmiana, zachodząca w cieniu licznych wyzwań na Wspólnym Rynku Unii Europejskiej?

Zielona Logistyka

Walka z ograniczeniem wpływu człowieka na klimat staje się coraz większym priorytetem nie tylko dla rządów, ale i prywatnych firm. Obowiązek raportowania czynników z zakresu ESG sprawił, że „emisyjność” działalności stała się jednym z kluczowych czynników rozważanych w procesie podejmowania decyzji biznesowych. W efekcie analiza i redukcja negatywnego wpływu przedsiębiorstwa na środowisko stały się priorytetami strategicznymi dla stale rosnącej grupy firm: a co za tym idzie, także dla ich dostawców.

Jak jednak mierzyć i monitorować emisje, skoro jest to wyzwanie nawet dla największych, międzynarodowych korporacji? Agnieszka Kłopotowska, Sustainability Manager, DSV – Global Transport and Logistics opowie o tym, w jaki sposób świat logistyki wspiera swoich partnerów w zakresie analizy i redukcji negatywnego wpływu przedsiębiorstwa na środowisko na przykładzie łańcuchów logistycznych i o tym, jak wykorzystać te dane w innych obszarach działalności biznesowej.

W ramach wydarzenia przewidziano również panel dyskusyjny „Jak budować przewidywalność biznesową w niestabilnym świecie? Rola łańcuchów dostaw w strategii biznesu”. Wezmą w nim udział eksperci DSV oraz MTU Aero Engines Polska i BorgWarner Poland.

DSV – Global Transport and Logistics napędza Podkarpacie od 20 lat

DSV jest jednym z największych operatorów logistycznych na świecie, dostarczających i zarządzających rozwiązaniami w łańcuchach dostaw dla tysięcy firm – od małych rodzinnych przedsiębiorstw, po międzynarodowe korporacje. Zajmuje się spedycją oraz transportem drogowym, transportem lotniczym i morskim oraz logistyką magazynową czy logistyką projektową. Odpowiada za utrzymywanie płynności łańcuchów dostaw w ponad 80 krajach.

W Polsce operator świadczy kompleksowe usługi dla partnerów m.in. z takich sektorów: aerospace, automotive, elektronika, telekomunikacja, retail, eCommerce, white goods, beauty, healthcare czy farmaceutycznego. Firma dysponuje obecnie 19 magazynami o łącznej powierzchni przekraczającej 320 tys. mkw. Plany rozwoju DSV w sektorze magazynowym zakładają zwiększenie dostępnej przestrzeni poprzez realizację własnych inwestycji, jak i aktywność na rynku najmu.

W styczniu 2024 roku operator otworzył kolejny rozdział w swojej ponad 20-letniej historii działalności na Podkarpaciu. Z myślą o importerach oraz eksporterach z regionu, w ramach największego w historii programu inwestycji DSV w Polsce, otworzono nowy HUB w Rzeszowie.

W obiekcie o łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego, jak i magazynowania. Obiekt, który pełni także funkcję cross-dock, ma na celu jeszcze mocniej powiązać aglomerację rzeszowską oraz region z krajową, europejską i globalną siecią połączeń logistycznych. Ma to dodatkowo ułatwić lokalnym firmom i przedsiębiorcom realizację ich celów biznesowych.

Fot. Materiały prasowe

Udział w wydarzeniu „Śniadanie eksperckie AEROPOLIS powered by DSV - Global Transport and Logistics, „Megatrendy w łańcuchach dostaw” jest bezpłatny, ale konieczne jest dokonanie zapisu pod adresem: https://app.evenea.pl/event/sniadanie-dsv/. Warto się pospieszyć, bo decyduje kolejność rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona.

Agenda wydarzenia

8:30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW I PORANNY NETWORKING.

BLOK I:

„Megatrendy w łańcuchach dostaw. W jaki sposób logistyka kształtuje rzeczywistość biznesową?”, 09:00 – 10:00

Krzysztof Osik, Director, Air Freight Poland, DSV - Global Transport and Logistics, Globalne konflikty, lokalne wyzwania.

Łukasz Sujka, Branch Manager DSV, Droga dla Europy: zmierzch modelu Just in time, świt modelu just in case?

Agnieszka Kłopotowska, Sustainability Manager DSV, Zielona Logistyka.

10:00 - 10:15 COFFEE & NETWORKING

BLOK II:

Panel Dyskusyjny, 10:15 – 11:00

Jak budować przewidywalność biznesową w niestabilnym świecie? Rola łańcuchów dostaw w strategii biznesu. Uczestnicy dyskusji:

Marcin Kachniarz - Logistics Manager, MTU Aero Engines Polska, Manager ds. Logistyki z 15-letnim doświadczeniem w obszarze zdobywanym w takich firmach jak Wentwortch Tech czy DB Scheneker. Od 2013 roku związany z jednym z czołowych producentów komponentów silników lotniczych MTU Aero Engines, gdzie zarządza 60-osobowym zespołem odpowiedzialnym za funkcjonowanie łańcuchów dostaw.

Łukasz Surowiec - Kierownik ds. logistyki, BorgWarner Poland Sp. z o.o., Specjalista w zakresie logistyki oraz budowy relacji handlowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od 2013 roku związany jest z amerykańskim dostawcą rozwiązań dla branży automotive BorgWarner Inc. gdzie jako kierownik ds. logistyki odpowiada wraz ze swoim zespołem za kompleksowe zarządzanie procesami związanymi z budową i utrzymaniem łańcuchów dostaw.

Krzysztof Osik - Director, Air Freight Poland, DSV - Global Transport and Logistics, Menedżer z ponad 27 letnim doświadczeniem, ekspert ds. transportu lotniczego, z którym jest związany od 2004 roku. Do zespołu DSV dołączył w 2001 roku, a od 2020 roku, jako dyrektor frachtu lotniczego, odpowiada za rozwój portfolio produktowego w tym obszarze na rynku polskim.

Łukasz Sujka - Director, Road International CEE & IT International Transport, Menedżer z blisko 20- letnim stażem w sektorze transportu drogowego. Od 2009 roku związany z Grupą DSV gdzie zarządza rzeszowskim i krakowskim oddziałem firmy. W ramach swojej pracy odpowiada on za całe portfolio produktowe związanego z transportem drogowym w regionie oraz bierze aktywny udział w tworzeniu nowych usług Grupy DSV.

BLOK III:

11:00 BREAKFAST, COFFEE & NETWORKING

Śniadanie eksperckie AEROPOLIS powered by DSV - Global Transport and Logistics, „Megatrendy w łańcuchach dostaw”, to kolejne ze spotkań organizowanych w PPNT mające na celu integrację przedsiębiorców i instytucji działających w sektorze biznesowym. Organizowane wydarzenia umożliwiają tworzenie nowych kontaktów i współpracy, wspierając tym samym rozwój gospodarczy regionu. Spotkania mają również charakter networkingu i obejmują dyskusje z ekspertami na aktualne tematy biznesowe.

Fot. Materiały prasowe

PPNT- centrum innowacji i rozwoju biznesu

Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny AEROPOLIS (PPNT) jako centrum innowacji i rozwoju biznesowego to kluczowe miejsce dla przedsiębiorców i inwestorów. Oferując wsparcie dla start-upów tj. inkubację i usługi doradcze, dostęp do infrastruktury i sieci kontaktów biznesowych, PPNT jest idealnym miejscem do rozwoju i realizacji innowacyjnych pomysłów biznesowych. Park stanowi magnes dla nowych inwestycji, przyciągając przedsiębiorstwa z całego kraju oraz z zagranicy, co sprzyja dynamizacji lokalnej gospodarki i kształtowaniu nowoczesnego oblicza regionu Podkarpacia.

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS (PPNT) stanowi kluczową platformę wsparcia dla przedsiębiorców i startupów, oferując kompleksowe usługi i inicjatywy wspierające rozwój biznesu w regionie. Zintegrowane usługi czynią PPNT idealnym miejscem do prowadzenia i rozwijania biznesu na Podkarpaciu, sprzyjając innowacyjności i konkurencyjności w skali regionalnej i globalnej.

Inkubacja i wsparcie dla startupów: PPNT dostarcza niezbędnych zasobów dla młodych firm poprzez oferowanie dostępu do infrastruktury, w tym przestrzeni biurowych, produkcyjnych i usługowych na preferencyjnych warunkach. Startupy mogą korzystać z doradztwa specjalistycznego w zakresie patentów, planowania biznesowego oraz badań, które są realizowane dzięki dostępowi do Laboratoriów Materiałoznawstwa i Prototypowania. Oprócz tego przewidziano też pomoc w pozyskiwaniu dofinansowań na rozwój działalności.

Centrum Obsługi Inwestora (COI): Jako punkt pierwszego kontaktu dla inwestorów, COI dostarcza informacji o regulacjach prawnych, wskaźnikach branżowych oraz aktualnych ofertach inwestycyjnych w regionie. Dzięki współpracy z instytucjami lokalnymi i rządowymi, COI zapewnia profesjonalne wsparcie i doradztwo, które ułatwia podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Edukacja i rozwój umiejętności: Cykl „Akademia AEROPOLIS”, oferuje możliwość zdobywania wiedzy oraz wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami i innowatorami działającymi w regionie.

Miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, warsztatów czy spotkań biznesowych: PPNT oferuje 7 sal szkoleniowo-konferencyjnych, które mogą pomieścić od 12 do 200 osób. Największa sala konferencyjna wyposażona jest w mobilne ściany z opcją podłączenia sprzętu do tłumaczeń symultanicznych. Każda z sal umożliwia elastyczne dostosowanie przestrzeni oraz rozmieszczenie krzeseł według wybranej konfiguracji. Przestrzeń dla biznesu: PPNT AEROPOLIS w Jasionce staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorstw szukających idealnych warunków do rozwoju. Znakomita lokalizacja obiektu, tylko 5 minut od Portu Lotniczego i około 18 minut koleją aglomeracyjną od centrum Rzeszowa, zapewnia łatwość komunikacji i dostęp do kluczowych punktów w regionie. PPNT AEROPOLIS oferuje wynajem powierzchni biurowych, laboratoryjnych oraz produkcyjnych oraz konferencyjnych na preferencyjnych stawkach. Jest to wyjątkowa okazja dla firm, które pragną rozwijać swoje innowacyjne pomysły w prestiżowym otoczeniu, wspierającym przedsiębiorczość.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4