Kolejne środki ochrony bezpośredniej od marszałka i przedsiębiorców

KATEGORIA: ZDROWIE / 4 maja 2020

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

700 tysięcy sztuk maseczek kupionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie dotarło do Urzędu Marszałkowskiego. Stąd już we wtorek będą przekazywane do ponad 70 instytucji na terenie regionu. To część środków ochrony bezpośredniej zakupionych z pieniędzy przekazanych przez firmy po apelu marszałka województwa Władysława Ortyla.

- Te środki ochrony bezpośredniej trafią do 22 szpitali w regionie, w tym do 6 oddziałów zakaźnych - podkreśla marszałek Władysław Ortyl. – Maseczki zostaną także przekazane do stacji pogotowia oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych w regionie, do aż 40 takich jednostek. Łącznie aż 71 instytucji na Podkarpaciu otrzyma środki ochrony bezpośredniej od samorządu województwa podkarpackiego, finansowane przez sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

W ostatnim czasie firmy przekazały Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ponad 3,5 mln złotych na zakup środków ochrony bezpośredniej dla podkarpackich podmiotów zaangażowanych w zwalczanie epidemii koronawirusa Covid-19. Te pieniądze są teraz przeznaczane na zakup masek, kombinezonów i innych środków ochrony niezbędnych w walce z epidemią.

- Kolejna partia jednorazowych ochron trafia do naszych szpitali , do naszego systemu walki z koronawirusem. Dziś kolejna parta 700 tysięcy maseczek trafi do województwa podkarpackiego. Finansowane jest to ze środków naszych sponsorów, którzy swe pieniądze wpłacili dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego w Rzeszowie. Chciałem serdecznie podziękować firmom Olimp Labs, Zakładom Chemicznym Siarkopol w Tarnobrzegu, także PKP wpłaciło znaczącą kwotę a także Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – mówi marszałek Władysław Ortyl, podkreślając społeczną odpowiedzialność świata biznesu, który w trudnej sytuacji stanął na wysokości zdania.

Już we wtorek do urzędu dotrze partia zamówionych kombinezonów ochronnych. Także we wtorek gromadzone w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego materiały zaczną trafiać do placówek leczniczych i opiekuńczych w regionie. Kolejne zakupy dokonywane będą sukcesywnie i na bieżąco przekazywane będą instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

- To kolejny element wsparcia walki z koronawirusem, w który angażuje się Samorząd Województwa Podkarpackiego i osobiście marszałek Władysław Ortyl, na wielu płaszczyznach włączając się w zmagania dla ograniczenia oraz pokonania epidemii Covid-19 informuje Aleksandra Gorzelak-Nieduży, z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Red.

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży/UMWP

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4