Już trenują, ale jeszcze nie na całego. W piątek testy

KATEGORIA: SPORT / 4 maja 2020

Piłkarze Apklan Resovii w końcu wybiegli na zieloną murawę.
Fot. Paweł Bialic

Piłkarze w końcu wybiegli na boisko. To jeszcze nie jest trening w pełnym znaczeniu tego słowa, ale jest szansa, że już wkrótce wróci prawdziwa rywalizacja. Zawodnicy Apklan Resovii odbyli dzisiaj pierwszy trening od momentu odwołania rozgrywek drugiej ligi.

Zajęcia odbywają się według specjalnych wytycznych. Piłkarze ćwiczą dwójkami. W jednym czasie na boisku może przebywać mała grupa piłkarzy. Zakazany jest bezpośredni kontakt. - Piłkarze w piątek przejdą testy na obecność koronawirusa. Badana będzie także grupa trenerów i osób towarzyszących. Będzie to łącznie 50 osób. Wyniki otrzymamy bardzo szybko, bo już 24 godziny po teście - informuje Adrian Rudawski, wiceprezes sekcji piłkarskiej Resovii.

Takie same badania przejdzie Stal Rzeszów, także grająca w II lidze. Jeśli po badaniach okaże się, że zawodnicy i sztab są zdrowi, przygotowania do wznowienia sezonu będą mogły przyspieszyć. W treningach będzie mogła uczestniczyć większa grupa zawodników. Dopuszczony zostanie bezpośredni kontakt podczas zajeć na treningu.

Paweł Bialic

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4