W poniedziałek 13 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiały 4 osoby

KATEGORIA: ZDROWIE / 4 maja 2020

Fot. Pixabay.com

Do 363 wzrosła w poniedziałek 4 maja liczba przypadków zakażeń koronawirusem w regionie. Tego dnia poinformowano o 13 nowych zakażonych osobach.

Są to: hospitalizowana starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z miasta Przemyśla, 4 osoby z powiatu przemyskiego (młody mężczyzna i w sile wieku oraz starsza kobieta i w sile wieku), 2 osoby z powiatu kolbuszowskiego (kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna), 5 osób z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn w sile wieku i jeden starszy oraz dwie kobiety-młoda i w sile wieku) - wszystkie te osoby w izolacji.

Na Podkarpaciu są też kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały: 2 z powiatu tarnobrzeskiego i 2 z powiatu stalowowolskiego. Łączna liczba ozdrowieńców w regionie wzrosła do 226.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 85 osób, 5350 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 33 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 80 osób. Zmarło 24 osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano 10632 próbki.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Łącznie w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 313 nowych przypadkach zakażenia. Do tej pory odnotowano ich w Polsce 14 006. Poinformowano także o śmierci kolejnych 15 osób. Od początku pandemii w kraju zmarło 698 osób.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4