Zarząd województwa rozdzielił 12 mln złotych dla podkarpackich gmin

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 maja 2020

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

- Świetnie znamy skalę potrzeb i cieszymy się, że te pieniądze trafią do gmin regionu, a tym samym wesprą potrzeby mieszkańców Podkarpacia – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas wtorkowych (5 maja) obrad Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Zarząd województwa w czasie swego zdalnego posiedzenia zdecydował o podziale środków budżetu województwa podkarpackiego, które stanowią dochód z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej w roku 2020.

Zarząd rozdzielił prawie 12,4 mln złotych. Środki te zostały podzielone pomiędzy gminy z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań z zakresu modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych, dofinansowanie renowacji zbiorników wodnych służących małej retencji, odkrzaczania gruntów rolnych, a także na dofinansowanie zakupu sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania dla samorządów.

Największą pulę pieniędzy, bo aż 11 mln 570 tysięcy złotych zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych prowadzących do gruntów rolnych. Ze środków tych skorzystają aż 144 gminy z Podkarpacia.

Trzy gminy – Chłopice, Borowa i Gać otrzymały decyzją zarządu dofinansowanie na renowację zbiorników wodnych tak zwanej małej retencji. Na ten cel zarząd województwa przeznaczył 305 tysięcy złotych.

Średnie dofinansowanie przypadające na podkarpacką gminę wynosi około 75 tysięcy złotych.

- Zdecydowaliśmy jako zarząd o zwiększeniu naszego dofinansowania dla gmin o specyficznych potrzebach - podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Ze zwiększonej kwoty dofinansowania skorzystają gminy położone na terenie Bieszczadów i Beskidu Niskiego, te które prowadzą przebudowy dróg wiodących do winnic oraz te samorządy, które ucierpiały na skutek restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4