Castorama zamiast Tesco już gotowa. Znamy termin otwarcia nowego sklepu

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 kwietnia 2021

Fot. Paweł Bialic

Gotowy jest już nowy sklep francuskiej sieci Castorama przy al. Powstańców Warszawy 13, który powstał w zlikwidowanym hipermarkecie Tesco Extra. Sklep, który zastąpił ten do niedawna funkcjonujący przy al. Rejtana już funkcjonuje w nowym miejscu. Na razie - ze względu na epidemiczne obostrzenia, które dotknęły m.in. markety budowalne jeszcze w niepełnym zakresie. W nowym sklepie możemy już odebrać zamówienia, skorzystać z wybranych usług oraz zrobić od ręki zakupy w otwartym ogrodzie zewnętrznym i składzie budowlanym. Na pełne otwarcie możemy liczyć wraz z zakończeniem obecnego lockdownu. - Nowy obiekt to zupełna rewolucja w wyborze produktów dla domu i ogrodu! - przekonują przedstawiciele Castoramy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku spółka Castorama Polska zakupiła budynek przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. W ciągu ostatnich miesięcy obiekt po dawnym Tesco był przekształcany w sklep Castorama. Przeprowadzka z dużo mniejszego budynku przy al. Rejtana do nowego sklepu oddalonego o kilkaset metrów ma zdecydowanie polepszyć jakość obsługi mieszkańców Rzeszowa.

- Zmiana adresu to to dopiero początek nowości, które oferuje sklep. Jest większy, nowocześniejszy i znacznie wygodniejszy dla klientów. Nowa Castorama oddalona jest o kilkaset metrów od starego sklepu, ale dzięki przejęciu obiektu po Tesco znacznie powiększono ofertę oraz jej możliwości usługowe. Obecny sklep to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej okazałych sklepów sieci. Jego wygląd, wnętrze i zaplecze z pewnością zaskoczą dotychczasowych i nowych klientów - twierdzą przedstawiciele Castoramy.

Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 17 000 m2, co czyni go obecnie jedynym z największych sklepów w tym regionie z produktami do budowy, remontu i wyposażenia wnętrz i ogrodów. - Wewnątrz sklepu pojawiły się niedostępne do tej pory, a bardzo lubiane w innych lokalizacjach sieci, strefy inspiracji. Przygotowano nowoczesne i praktyczne aranżacje kuchni, łazienek czy zestawów mebli do magazynowania. Ofertę wzbogacono o nowe gamy, między innymi pokryć podłogowych, drzwi czy mebli modułowych - deklarują przedstawiciele firmy. Przeprowadzka do nowego, znacznie większego obiektu oznaczała również stworzenie nowych miejsc pracy, powiększony zespół liczy obecnie 193 ekspertów w zakresie ulepszania warunków mieszkaniowych. Pojawiła się również możliwości skorzystania z pomocy profesjonalnych projektantów wnętrz przy tworzeniu wymarzonej kuchni.

Meble ogrodowe
Fot. Materiały prasowe

Z przyczyn czasowych ograniczeń w funkcjonowaniu sklepów budowlanych nowa Castorama oferuje obecnie różne, bezpieczne formy zakupów. Jak zapewnia sieć handlowa, wiele usług można zamówić zdalnie, a sprzedaż detaliczna jest prowadzona poprzez stronę Castorama.pl. Klienci mogą szybko odebrać zamówienie przed sklepem i przy okazji skorzystać z zakupów w ogrodzie zewnętrznym, który jest otwarty. Wewnątrz obiektu prowadzona jest sprzedaż hurtowa dostępna dla przedsiębiorców wszystkich branż z aktywną działalnością gospodarczą, firm i instytucji.

- Dla osób chcących zrobić zakupy od ręki udostępniono możliwość złożenia zamówienia bezpośrednio w punkcie przy sklepie z natychmiastowym odbiorem. Produkty potrzebne na start sezonu ogrodowego takie jak rośliny, sprzęt ogrodowy czy ziemia i kora możemy nabyć w zewnętrznych strefach ogrodowych. A dla budujących i remontujących udostępniono możliwość zakupu materiałów budowlanych przed sklepem - mówią przedstawiciele Castoramy.

Jak podkreśla sieć handlowa, wszystkie produkty można również zamówić online bądź przez telefon, z możliwością odbioru zamówienia w specjalnie przygotowanym punkcie przy sklepie. Zamówienia są bezpłatnie kompletowane i przygotowane do wydania w czasie do 2 godzin. Dostępne są również punkty CastoDrive, w których można odebrać produkty bez wysiadania z auta. Taka forma zakupów jest wygodna i bezpieczna. Dla osób, które wolą odebrać zamówienie w domu lub pod wskazanym adresem, działa usługa „zamów z dostawą”. Wybrany asortyment może zostać dostarczony do Paczkomatu InPost lub wysłany firmą transportową lub przez kuriera.

Strefy inspiracji
Fot. Materiały prasowe

- Zwroty, reklamacje czy serwis funkcjonują na tych samych zasadach, w godzinach pracy sklepu. Nadal można korzystać z usług takich jak uruchamianie sprzętu ogrodowego, zamawianie montażu, docinanie płyt oraz, co najważniejsze, z profesjonalnej usług doradztwa i pomocy przy wyborze produktów i rozwiązań dla domu i ogrodu - zapewnia Castorama.

Szczegółowe informacje można sprawdzić telefonicznie pod numerem 17 85 82 100 lub online w serwisie sieci. Wszystkie usługi można zamawiać w trybie zdalnym – np. przez telefon.

Castorama uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 87 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Przypomnijmy, że w obiekcie przy al. Powstańców Warszawy sklep Tesco funkcjonował od 2001 roku. 6 lat później doszło do rozbudowy pasażu handlowego. Następnie rozbudowany hipermarket zmienił szyld na Tesco Extra. Przez pewien czas był to sklep całodobowy. Jego zamknięcie nastąpiło w listopadzie 2019 roku w związku z problemami finansowymi spółki Tesco. Oprócz hipermarketu w Rzeszowie zamknięto wiele sklepów tej sieci w całej Polsce. Natomiast w połowie 2020 roku podano informację, że brytyjska firma prawdopodobnie całkowicie zniknie z Polski. W jej miejsce ma wejść sieć sklepów duńskiej spółki Netto, która zakupiła 301 z 320 sklepów Tesco. Pierwsze sklepy z nowymi szyldami mają pojawić się jeszcze przed wakacjami.

Red.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Dotychczasowy sklep Castoramy przy al. Rejtana
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4