Loty do Oslo i Londynu od września z Jasionki. Inne rejsy wrócą w czerwcu?

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 15 kwietnia 2021

Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak
Fot. Paweł Bialic

Od września Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka na podstawie umowy z operatorem Wizz Air uruchomi połączenia lotnicze do Oslo oraz podlondyńskiego Luton. To kolejne połączenie międzynarodowe realizowane wspólnie z węgierskimi liniami lotniczymi. Końcem zeszłego roku uruchomiono połączenie z holenderskim Eindhoven (obecnie zawieszone). Teraz przyszedł czas na rejsy w kierunku stolic Norwegii i Wielkiej Brytanii.

- Końcem zeszłego roku mówiliśmy, że to nie koniec naszej współpracy z Wizz Air i te dobre relacje z tym przewoźnikiem zaowocowały nowymi połączeniami. Jestem przekonany, że będą się one cieszyć popularnością mieszkańców Podkarpacia jaki województw ościennych - mówił w czwartek prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak podkreślając, że oba te połączenia mają potencjał w charakterze nie tylko migracyjnym, ale również turystyczno-biznesowym.

Połączenia do Oslo (lotnisko w Torp), stolicy Norwegii, ruszą 15 września i będą wykonywane dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Natomiast loty do podlondyńskiego lotniska w Luton mają być uruchomione 22 września i będą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Ceny biletów na obu trasach zaczynają się od 89 zł w jedną stronę. Rezerwacje są już dostępne na stronie wizzair.com. Obie trasy będą obsługiwane przez samoloty Airbus A320 lub A321.

W czerwcu wrócą połączenia międzynarodowe?

Przypomnijmy, że w związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, obecnie na lotnisku w Jasionce odbywają się tylko krajowe połączenia realizowane przez LOT do Warszawy. Władze portu lotniczego przewidują jednak, że już w czerwcu być może wznowione zostaną połączenia realizowane przez międzynarodowych przewoźników, w tym wspomnianego już połączenia do Eindhoven realizowanego przez Wizz Air. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę jak będzie wyglądała sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W planie jest też nowa oferta wakacyjna.

- Finalizujemy rozmowy odnośnie sezonu letniego i oferty wakacyjnej, również dążymy do tego aby przywrócić większość połączeń, które były realizowane, ale też jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli, zaproponować nowe połączenia dla mieszkańców. Większość połączeń może ponownie ruszyć w czerwcu. Możliwe, że w kontekście Ryanaira będzie taka możliwość już w maju - zaznaczył Adam Hamryszczak.

Karol Woliński

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4