Strażacy z OSP Słocina będą mieli nową remizę. Miasto ogłosiło przetarg

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 kwietnia 2021

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na budowę nowej strażnicy dla jednostki OSP Słocina. Obiekt ma zostać zlokalizowany w rejonie skrzyżowania ulic Paderewskiego i Witolda. To bardzo dobra informacja dla strażaków-ochotników ze Słociny, którzy starają się o budowę nowego obiektu od wielu lat.

- Czekamy na budowę tej remizy od 10 lat. Bardzo liczymy, że uda się sprawnie wyłonić wykonawcę, podpisać umowę i wbić łopatę pod budowę tego obiektu- mówi nam prezes OSP Słocina Kazimierz Hałoń.

Jak tłumaczy prezes Kazimierz Hałoń, jednostka OSP w Słocinie obecnie dysponuje małym pomieszczeniem na szatnię przy Rzeszowskim Domu Kultury, jest tam również część na garaż dla jednego z wozów. Oprócz tego jednostka ma w dyspozycji wolnostojący budynek przy ul. Paderewskiego, który również służy do garażowania pojazdu strażackiego.

To zdecydowanie za mało, o czym świadczy fakt, że pozostała cześć sprzętu przechowywana jest w prywatnych garażach strażaków. Ze względu na ciasnotę pomieszczeń, którymi dysponuje OSP Słocina, ciężko jest przygotować się do wyjazdu alarmowego. Zdarza się, że strażacy w miejscu przygotowywania się do akcji nie mają dostępu do węzła sanitarnego. A wyjazdów nie jest mało. Tylko w 2020 roku strażacy z tej jednostki wyjeżdżali do zdarzeń aż 211 razy.

Dlatego budowa tego obiektu jest tak ważna dla jednostki OSP ze Słociny, w której szeregach aktywnie działa 30 strażaków. O realizację tej inwestycji oprócz zarządu OSP Rzeszów, zabiegała Rada Osiedla Słocina oraz wielokrotnie rzeszowscy radni.

W budżecie jest 5,2 mln zł

Wykonawca zamówienia ma wybudować obiekt w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Miasto na realizację tej inwestycji w budżecie zarezerwowało kwotę 5,2 mln zł.

Nowy budynek ma mieć dwie kondygnacje i będzie wyposażony w 4 garaże, salę szkoleniową, salę spotkań, izbę pamięci, biuro, kuchnię łazienkę, szatnie, pralnie, suszarnie. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 788 m2 .

W ramach planowanej inwestycji konieczne będzie przykrycie rowu melioracyjnego na działce gdzie ma powstać strażnica. Oprócz tego w planie jest oczywiście doprowadzenie przyłączy do nowego obiektu, zagospodarowanie terenu, w tym budowa dojazdu do inwestycji oraz bram i ogrodzenia.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4