Zwycięski gol z rzutu wolnego. Sprytny strzał Jarocha dał Resovii komplet punktów

KATEGORIA: SPORT / 18 kwietnia 2021

Strzał z rzutu wolnego dał komplet punktów w meczu ze Stomilem. To kolejne, cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Do celu droga jeszcze daleka, ale cieszy konsekwentna gra Pasiaków.

Pierwsza połowa meczu nie zachwyciła. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Oba zespoły skupiły się na tym, aby gola nie stracić. W takiej sytuacji bardzo ważne były stałe fragmenty gry. Po jednym z takich właśnie (rzut wolny) Stomil był bliski strzelenia gola. W 32. minucie meczu uderzał na bramkę z około 20 metrów Wojciech Łuczak. Piłka po dobrym, mocnym strzale trafiła w poprzeczkę bramki Dybowskiego. Gospodarze odetchnęli z ulgą.

Mecz po zmianie stron był nieco lepszy, ale na grząskiej murawie, trudno było o finezyjne i efektowne akcje. Na listę strzelców mógł się wpisać Jakub Wróbel, ale najpierw jego strzał został zablokowany, za drugim razem Leszczyński popisał się udaną interwencją. O losach meczu w jego końcówce zadecydował stały fragment gry. Do piłki podszedł Bartosz Jaroch i sprytnym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył bramkarza z Olsztyna.

Apklan Resovia – Stomil Olsztyn 1-0 (0-0)

1-0 Jaroch (86.)

APKLAN: Dybowski – Słaby, Marković, Kubowicz, Jaroch – Adamski (58. Demianiuk), Soljić, Wasiluk (70. Hebel), Mikulec (70. Antonik) – Twardowski (58. Kiełbasa), Wróbel (83. Zdybowicz)

STOMIL: Leszczyński – Remisz, Łuczak, Bucholc, Skrzypczak (81. Tecław), Carolina, Van Huffel, Byrtek, Sierant, Szramka (46. Szczutowski), Mysiorski (69. Kuświk)

Żółte kartki: Jaroch – Van Huffel, Byrtek

Sędziował Paweł Malec (Łódź).

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4