Developres pod ścianą! Przegrał na własnym terenie. Trzeba odrobić straty

KATEGORIA: SPORT / 18 kwietnia 2021

Tym razem nie udało się siatkarkom Developresu wykorzystać atutu własnej hali i pokonać Chemika Police. Rzeszowianki przegrały 3 pojedynek w finale Tauron Ligi i we wtorek w meczu w Policach nie będą mogły pozwolić sobie na porażkę.

Złośc i smutek - takie emocje towarzyszyły siatkarkom i sztabowi z Rzeszowa po ostatniej akcji meczu. Anna Stencel posłała z zagrywki piłkę w aut i tym samym zawodniczki z Polic zdobyły w tie-breaku 15 punkt i oszalały z radości.

Całe spotkanie ponownie odstarczyło mnóstwo emocji i było wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła rozegrać dwóch wyrównanych setów z rzędu. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ponownie w szeregach drużyny Stephana Antigi bardzo dobre zawody rozegrała Kiera Van Ryk. Zdobyła w całym meczu 23 punkty, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodniczek na placu gry.

Szkoda piątego seta, w którym Developres prowadził już różnicą 3 punktów (6-3), co w tym momencie meczu jest dużą przewagą. Wtedy dała o sobie znać siatkarka Chemika Brakocevic, po której ataku zrobił się remis po 6. Potem rzeszowianki popsuły grę w przyjęciu a to przełożyło się na nieskuteczny atak.

We wtorek Developresowi przyjdzie grać z przysłowiowym z nożem na gardle. Przegrana w Policach będzie oznaczała koniec rywalizacji w finale Taruon Ligi. Wygrana ekipy w Rzeszowa doprowadzi do remisu w rywalizacji do trzech zwycięstw, a wtedy mecz rozstrzygający o mistrzostwie odbędzie się w Rzeszowie.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2-3

(21-25, 25-21, 17-25, 25-17, 13-15)

DEVELOPRES: Van Ryk (23), Krajewska (2), Blagojević (13), Stencel (17), Efimienko-Młotkowska (12), Fidon-Lebleu (2), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Lazić (10), Kaczmar, Rasińska (1), Grabka.

CHEMIK: Kowalewska (3), Kąkolewska (15), Brakocević-Canzian (18), Łukasik (12), Strantzali (13), Jack-Kisal (9), Maj- Erwardt (libero) oraz Grajber (2), Baijens (1), Mędrzyk, Bałdyga (1), Kubacka.

Stan rywalizacji: 2-1 dla Chemika Police.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4