Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Miasto szuka wykonawcy projektu

KATEGORIA: INWESTYCJE / 17 maja 2021

Tężnia solankowa w Kędzierzynie-Koźlu
Fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która opracuje koncepcję i dokumentację projektową budowy tężni solankowej w parku przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 20 maja. Wybrany wykonawca na dostarczenie zamawianych przez miasto dokumentów będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy - wyjaśnia Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Budowa tężni solankowej na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ul. Miłocińskiej 75 wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną jest zadaniem wybranym do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ten projekt zagłosowało 1330 osób. Planowany koszt tężni to 200 tys. zł.

Tężnia solankowa powstanie w parku, który ma powierzchnię ok. 2,5 ha.

- Będzie obiektem o konstrukcji drewnianej, z wypełnieniem z gałązek tarniny lub witek wierzbowych. Tężnia będzie oświetlona, wyposażona w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu będą ustawione ławki - zapowiada Artur Gernand.

Do zadań wykonawcy w ramach zagospodarowania terenu będzie należało także zaprojektowanie przebudowy terenu wraz zieleńcem i układem komunikacji wewnętrznej a także budowy niezbędnych sieci, instalacji i przyłączy. Nawierzchnia wokół tężni będzie mineralno – żywiczna. Częścią zadania będą także nasadzenia ozdobnych bylin i krzewów. Przestrzeń ta stworzy strefę relaksacyjno – zdrowotną, dostępną dla mieszkańców. Na terenie parku powstanie też monitoring.

- Po wykonaniu dokumentacji projektowej tężni oraz terenu wokół niej miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który inwestycję zrealizuje - dodaje Gernand.

Red.

Park na osiedlu Miłocin, na terenie którego powstanie tężnia solankowa
Fot. Bogdan Szczupaj/Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4